Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Žlutické divadelní léto 2014. místní kultura 28.5.2014.

Žlutické divadelní léto 2014
Autor: Milan Strotzer

Divadlo ochotnický soubor při MKZ Horšovský Týn Na pomezí: Šanghaj.
Foto Petr Lang.ŽLUTICE: Západočeská oblastní přehlídka Žlutické divadelní léto je jednou z devíti postupových přehlídek venkovských ochotnických divadelních souborů z míst do 5000 tisíc obyvatel, z nichž jsou vybírány nejlepší a nejpodnětnější inscenace na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.

Žlutická přehlídka je určena především souborům z Plzeňského a Karlovarského kraje. Žlutickým divadelním létem se tradičně uzavírá průběh postupových přehlídek, které se v roce 2013 postupně uskutečnily v Třešti, Sadské, Brněnci, Trhových Svinech, Štítině, Němčicích nad Hanou, Miletíně a Josefově Dolu.

Žlutické divadelní léto se uskuteční ve dnech 30. května ‒ 1. června 2014 v Domě kultury ve Žluticích.

Na programu přehlídky je šest inscenací. Přehlídku zahájí 30. května domácí soubor Žlutičan inscenací hry režiséra souboru Jaromíra Břehového Chodí Pešek okolo, která je volným pokračováním jeho hry Sborovna. Po domácích se na žlutickém jevišti představí soubory J. K. Tyl Mýto s Drdovými Hrátky s čertem, Kozina Hostouň s dramatem bří Mrštíků Maryša, Kolofantí, o.s. Koloveč s hrou svého režiséra Martina Volfa Předváděčka, Divadlo ochotnický soubor při MKZ Horšovský Týn Na pomezí s inscenací hry Vladimíra Zajíce Šanghaj v autorově režii a Hartmanické ochotnické divadlo Tyl Hartmanice s inscenací komedie Alaina Reynauda-Fourtona Monsieur Amédée.

Ke každé soutěžní inscenaci se uskuteční rozborové a hodnotící semináře vedené členy odborné poroty, která v závěru přehlídky ocení nejlepší výkony a inscenace a také rozhodne o nominaci a doporučení souborů k účasti na přehlídce národní. Závěrečné vyhodnocení přehlídky se uskuteční v neděli 1. 6. 2014 od 14.30 hod.

Vyhlašovatelem Žlutického divadelního léta je Západočeské oblastní předsednictvo SČDO, pořadateli Město Žlutice, Dům kultury Žlutice a Divadelní studio D 3 Karlovy Vary. Přehlídka se uskutečňuje za finančního přispění Plzeňského kraje, Karlovarského kraje, Města Žlutice a zúčastněných divadelních souborů.

Program přehlídky

Související články:
Soutěž venkovských divadelních souborů 2014

Divadelní soubor Žlutičan Žlutice: Sborovna. Foto Ivo Mičkal.Článek vložil Milan Strotzer dne: 28. Květen 2014 - 11:42
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':