Databáze českého amatérského divadla

Texty: ČTK: ftv, hj: Letní divadelní scéna v Přerově nabídne deset představení. divadlo.cz, 3.6.2013.

Letní divadelní scéna v Přerově nabídne deset představení


Čtyři koncerty a šest divadelních představení pod širým nebem nabídne na přelomu června a srpna Letní divadelní scéna v Přerově. Nově zrekonstruované zákoutí přerovského zámku bylo otevřeno předloni. Lidé se mohou těšit na rockové i bluesové koncerty, chybět nebude ani přehlídka ochotnických divadelních souborů. ČTK to řekla vedoucí Galerie města Přerova Lada Galová.

Ochotníci se letos návštěvníkům představí po celou letní sezonu. Scénu v prostorách zámku obsadí od 27. června do 1. srpna na přehlídce s názvem Dostavníčko s divadlem, která byla loni zahájena nultým ročníkem. "První ročník festivalu Dostavníčko s divadlem nabídne po šest večerů směsici lehkého humoru, ale i hořké komedie a dramatu," uvedla šéfka přerovského souboru Dostavník Renata Bartlová.
Lidé v prostorách zámku uvidí například Rádobydivadlo Klapý s představením Taneční hodiny pro pokročilé či ostravské divadlo Devítka s Kachnou na pomerančích. Do Přerova přijedou také ochotníci z Plzně nebo soubory z loňského ročníku, jako je brněnský Amadis s příběhem Úžasná svatba či Divadlo bez zákulisí ze Sokolova. Festival zakončí 1. srpna kroměřížský Divadelní spolek Dovolenou po česku.

Samotná letní scéna se otevře již 13. června koncertem kapely Blues BazAar Přerov. Z hudební nabídky se představí také olomoucká skupina Jonah Hex Band a bluegrassová skupina Freďáci. Letní sezonu zakončí 29. srpna olomoucká rocková kapela Again, která byla v roce 2010 předkapelou Deep Purple na jejich koncertě v Olomouci.

Novou kulturní scénu, jejíž součástí je i nový amfiteátr, otevřela přerovská radnice v prostorách zámecké zahrady před dvěma roky. Chce tak zkvalitnit nabídku kulturních akcí v Přerově. Vybudování nových prostor vyšlo město na 1,3 milionu korun. Kulturní akce se zde odehrávají pod širým nebem.

vydáno: 3.6.2013 11:12 | autor: ČTK: ftv, hj


Amatérské divadlo
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':