Databáze českého amatérského divadla

Texty: MATOUŠEK, Petr: 14. léto na dlani. Divadelní nepravidelný občasník kurýr, 2013 č.3.

14. léto na dlani
Po rozpačitém startu se léto konečně probralo a začalo nás zásobovat slunečními paprsky, tak jak se patří na červenec. Doufejme, že tři dny Léta na dlani nebudou vyjímkou v jinak příjemném letním počasí.
Divadýlko na dlani má za sebou svou patnáctou sezónu. Od roku 2000 také pořádáme letní plenérový festival Léto na dlani. Čtrnáctka skvoucí se v nadpise tohoto článku, je tedy skutečností. I když se mi to zdá, jako by to bylo včera, kdy jsme se rozhodli, že něco takového jako divadelní léto v Mladé Boleslavi uspořádáme.
Ne, nebudu vzpomínat, možná až jindy. Jen mě tak napadá, kolik nás ještě čeká takových podvečerů pod letní oblohou. Kolik kapel si zahraje pod hlavičkou Léta s dlaní ve znaku. Kolik pomyslných opon se zvedne, kolik potlesků zazní do večerů a nocí. Záleží to nejen na nás, na naší chuti a silách, kus té odpovědnosti je i na divácích. Když nebudete vy, naší milí diváci, pozbude náš festival opodstatnění. Proto prosím, choďte na představení Léta na dlani a berte s sebou své známé a kamarády neb vězte, že u nás si občerstvíte tělo i ducha. Zapomenete na běžné starosti všedního dne, pookřejete, že někdo se má hůř - mám na mysli postavy na scéně, ne souseda v hledišti. A abychom na tu společnou odpovědnost nebyli sami, velký kus je také na těch které si někam zvolíme. Jako své zastupitele tady v Mladé Boleslavi, na kraji i výš. Protože, bez fiancování amatérské kultury z veřejných (nebo soukromých, ale to je zřídkavější, i když čestné vyjímky existují) zdrojů se prostě a jednoduše neobejdeme. Letos nás opět podržela Mladá Boleslav. Všem kdo pomohli uspořádat tento festival divadla a hudby patří náš dík. Možná se s nimi setkáte právě na Létě na dlani nebo v našem Divadýlku.
Berte to letošní setkání s divadelníky a hudebníky v Centru 83 jako setkání se s přáteli. Mnohé již znáte, všichni už někdy na Létě vystupovali. A letos vystoupí znovu. Pro vás. V zahradě CENTRA 83 nebo při špatném počasí v Divadelním sále DK. Mějte příjmené léto, krásnou zábavu a v září nashledanou.
za Divadýlko na dlani Petr Matoušek, principál
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':