Databáze českého amatérského divadla

Texty: Horská dráha aneb Z Liberce na vlastní triko. Divadelní nepravidelný občasník kurýr, 2010 č.2-3, s. 11.

Horská dráha
aneb Z Liberce na vlastní triko

DS Na vlastní triko, Liberec
Kdo: Zdeněk Okleštěk - člověk mnoha profesí, z nichž většina má či měla vztah ke kultuře a lidské komunikaci – tiskový mluvčí, moderátor, herec, produkční... Kateřina Vydrová - absolventka sportovního managementu na TU Liberec, v současnosti žena mnoha profesí na scéně i kolem scény Divadla Františka Xavera Šaldy v Liberci. Oba společně tvoří kompletní tým právě vznikajícího Divadla Na vlastní triko.
Co: Divadlo Na vlastní triko a jeho první inscenace „Horská dráha“ od současného francouzského autora Erica Assouse v překladu Alexandra Jerie.
Kde: Všude, kde o nás bude zájem. Zatím bez vlastní scény, a tak ve spolupráci s libereckým DFXŠ a na cestách. (Neostýchejte se zavolat, přijedeme i k Vám :O>)
Kdy: Tady a teď. Jinak budete asi těžko hledat něco novějšího, než je naše divadlo. Před námi je první inscenace, hromada odhodlání a potřeba hrát.
Jak: Nejlépe tak, aby vás to bavilo a my si to užívali. O formě či stylu zatím moc nepřemýšlíme, ale slibujeme, že je budeme hledat. Začínáme klasickou formou kukátkového divadla, ale každá budoucí inscenace může být jiná. Víme, že chceme připravovat malá a dostatečně mobilní představení, abychom mohli co nejvíce cestovat. Do budoucna přemýšlíme i o stálé scéně, ale ta se musí teprve narodit. Tedy přejít z fáze snění do fáze reality.
Proč: Protože musíme. Došli jsme k tomu, že divadlo je naše základní životní potřeba a ty se mají naplňovat. Jinak to nemá smysl.
S kým: Začínáme spolu a tiše podpořeni DFXŠ. Vše ostatní je otázkou dalšího vývoje. Nechme se překvapit.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':