Databáze českého amatérského divadla

Texty: AUDIMAFOR a loutkářská přehlídka - Hradec Králové 2011, program a výsledky

Středisko amatérské kultury Impuls Hradec Králové a Volné sdružení východočeských divadelníků ve spolupráci s Divadlem DRAK
s finanční podporou Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury ČR a Města Hradec Králové
AUDIMAFOR 2011
25. - 27. března, Divadlo Drak Hradec Králové
postupové kolo celostátní přehlídky experimentujícího divadla Šrámkův Písek, přehlídky studentských divadelních souborů Mladá scéna a divadel poezie Wolkerův Prostějov, přehlídky Loutkářská Chrudim
Lektorský sbor: prof. dr. Jan Císař CSc (teatrolog a pedagog), Vladimír Hulec (divadelní publicista), MgA. Filip Huml (režisér, herec a muzikant Divadla Drak), Mgr. Petr Christov, PhD.(teatrolog a pedagog, vedoucí katedry divadelní vědy FF Karlovy univerzity), Karel Šefrna (uznávaný amatérský divadelník a loutkář, zakladatel a vůdčí osobnost soubor „Ců Svitavy), Mgr. Alena Zemančíková (autorka, dramaturgyně a režisérka Českého rozhlasu), MgA. Tomáš Žižka (scénograf, muzikant, pergormer – pedagog, vedoucí kabinetu scénografie KALD DAMU)

Počet představení: 15, počet členů hrajících souborů: 145

Program

Hlavy při ZUŠ Broumov
K. J. Erben: Kytice
Režie: Jan Holek

MLS divadlo LG Jičín
(mladé studentské divadlo Lepařova gymnázia), Lepařovo gymnázium, Jičín
Karel Jaromír Erben, Jiří Suchý, Daniel Krejčík: Pane Erbene, takhle ne!
Režie: Daniel Krejčík

DREJG Náchod
Shakespeare, Painter, Hilský, Topol, Josek, Hodek, Sládek, Čejka, Urbánek, Saudek, Štěpánek, Doucha a soubor: Romeo a Julie (ztraceni v překladech) ´
Režie: Štěpán Macura a soubor

Divadlo Tří Pardubice
Tomáš Novotný:
Prasklá hřídel
aneb CrackedShaft neboli EineGeplatzteWelle jakož i La rota árbol
Režie: Divadlo Tří

Univerzita Pardubice, Katedra literární kultury a slavistiky
Kolektiv studentů : Já : síť
Režie: Kristýna Hypšová

Geisslers Hofcomoedianten Kuks
Edmund Campion: Ambrosia
Režie: Petr Hašek

KALD DAMU a mezinárodní škola Masks on Stage – inspirativní představení
GASTRONOMIA DELL´ ARTE
Režie: Matija Solce, Petr Hašek

MAPA, ZUŠ Na Střezině, Hradec Králové
Ladislav Smoček: Smyčka
Režie: Jiří Polehňa

Labyrint, ZUŠ Jaroměř
J. Komenský-J. Holasová a soubor: Labyrint podle Jana
Režie: Jarka Holasová

J.S.T.E. D.R.E.D.
Ondřej Pumr: Mizomúz (otvorigami)
Režie: Ondřej Pumr

Divadlo DNO a Šavgoč
HOSPODIN aneb Kdopak by se boha bar
Režie: Jiří Jelínek

Triarius Česká Třebová
Lubor Kasal: Orangutan v továrně
Režie: J. J. Kopecký

Jakub. Maksymov a Jarka Holasová
Darrell Standing
(inspirováno J. Londonem "Tulák po hvězdách")
Režie: Jarka Holasová

Maminy Jaroměř
Jana Dvořáčková velmi volně podle pohádky E. Basse O draku Bazilíškovi
Režie: Jana Dvořáčková

DOJAJA, ZUŠ Na Střezině, Hradec Králové
Karel Šefrna: O dědečkovi, se kterým byla legrace
Režie: Jiří Polehňa

Výsledky
Lektorský sbor doporučil:
na

ŠRÁMKŮV PÍSEK 2011
1. Geisslers Hofcomoedianten Kuks
Edmund Campion: AMBROSIA
Režie: Petr Hašek
2. Divadlo DNO a Šavgoč
HOSPODIN aneb Kdopak by se boha bar
Režie: Jiří Jelínek

MLADÁ SCÉNA ÚSTÍ NAD ORLICÍ 2011
doporučil:
1. Někdo, ZUŠ Jaroměř
DARRELL STANDING (inspirováno J. Londonem "Tulák po hvězdách")
Režie: Jarka Holasová
2. Hlavy při ZUŠ Broumov
K. J. Erben: KYTICE
Režie: Jan Holek
3. DREJG Náchod
Shakespeare, Painter, Hilský, Topol, Josek, Hodek, Sládek, Čejka, Urbánek, Saudek, Štěpánek, Doucha a soubor: ROMEO A JULIE (ZTRACENI V PŘEKLADECH)
Režie: Štěpán Macura a soubor

WOLKRŮV PROSTĚJOV 2011
doporučil:
Labyrint, ZUŠ Jaroměř
J. Komenský-J. Holasová a soubor: LABYRINT PODLE JANA
Režie: Jarka Holasová

LOUTKÁŘSKÁ CHRUDIM 2011
nominoval:
Divadlo DNO a Šavgoč
HOSPODIN aneb Kdopak by se boha bar
Režie: Jiří Jelínek
doporučil:
Labyrint, ZUŠ Jaroměř
J. Komenský-J. Holasová a soubor: LABYRINT PODLE JANA
Režie: Jarka Holasová

Lektorský sbor udělil ceny:
- Divadlu Tří Pardubice za herectví a kostýmy v inscenaci Prasklá hřídel
aneb CrackedShaft neboli EineGeplatzteWelle jakož i La rota árbol

- Geisslers Hofcomoedianten Kuks za projekt Ambrosia

- J.S.T.E. D.R.E.D. za avantgardní rozpohybování scény, které předčilo vše ostatní v inscenaci Mizomúz (otvorigami)

- Divadlu DNO a Šavgoč za totální komedianství v inscenaci Hospodin aneb Kdopak by se boha bar

- Jakubu Maksymovovi za sílu výpovědi v inscenaci Darrell Standing
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':


(c) NIPOS, Databáze českého amatérského divadla.
Kontakt | GDPR - Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti
Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies, které jsou nezbytné pro jeho provoz, analýzu návštěvnosti a pro součásti webu využívajících tyto služby (např. společnostmi Google a Facebook). Cookies můžete zakázat nebo vymazat v nastavení svého prohlížeče.