Databáze českého amatérského divadla

Texty: Ledenice, Divadelní sezóna 2003/2004 – loutkářský soubor Krajánek (Zpravodaj obce 7/2004)

Divadelní sezóna 2003/2004 – loutkářský soubor Krajánek
Zpravodaj obce 7/2004
http://infocentrum.domovina.cz/?uin_domain=7&step=3&sub=news&uin_clanek=456&name_kat=ZPRAVODAJ OBCE&name_podkat=7/2004

Tato divadelní sezóna znamenala předně práci s mladými a nejmenšími loutkoherci, také s novými členy souboru. Je příjemným faktem, že nových malých zájemců o herectví přibývá, ale počet dospělých věkových vytrvalců, kteří jsou ochotni darovat svůj čas práci s dětmi a pro divadélko se znovu zúžil. Naštěstí nás neopouštějí některé již zkušené nebo čerstvě dospělé odchovanky našeho loutkového divadla, které mohou již vnášet plně svého tvůrčího ducha do loutkové hry a stává se vždy tak trochu kolektivním dílem. Členy souboru byli: Silvie Sedlecká (7), Veronika Jiráčková (8), Pavel Vazda (8), Petr Šrajer (8), Vendula Beyerová (11), Kateřina Šimková (11), Michaela Chalupská (12), Lenka Pexová (12), Anastázie Segisbaevová (13), Václav Zaiml (13), Alena Pokorná (14), Alena Havlová (14), Petra Kamlachová (14), Monika Pexová (15), Martina Chalupská (20), Zuzana Zaimlová (20). Členy zajišťujícími chod divadla byli: Zdeňka Zaimlová, Věra a Zdeněk Králíkovi. Loutky nám opět pomohl upravit řezbář Martin Míka, s nímž věříme ve spolupráci při tvorbě loutek pro premiéru nové hry do další divadelní sezóny.
No a co jsme vytvořili letos? Od září 2003 do června 2004 jsme nastudovali a představili na domácí scéně dvě hry: „Vánoční pohádku“ od autorky Evy Svobodové z Třeboně a „Z pohádky hop“ od Mgr. Aleny Kopáčkové. Obě v premiéře a reprízách, přičemž se chystáme je znovu reprizovat v Ledenicích ještě v druhé polovině tohoto roku. Důležitou skutečností je, že mezi námi opět vyrůstají mladí lidé se zájmem o určitý typ umění, s touhou učit se vlastnímu výrazu v lidském projevu, který vyvolává zájem diváků a radost ze života.
Děkujeme tímto srdečně všem divákům i diváčkům za účast, atmosféru a potlesk na všech loutkových představeních ledenického Krajánku v minulé divadelní sezóně.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':