Databáze českého amatérského divadla

Texty: -mis-: 24. ročník Přeletu nad loutkářským hnízdem. AS 23.10.2014-Přehlídky a festivaly.

24. ročník Přeletu nad loutkářským hnízdem

Přelet nad loutkářským hnízdem je v pořadí 24. přehlídka toho nejlepšího a nejinspirativ­nějšího, co se v loutkovém divadle v Čechách a na Moravě v uplynulé divadelní sezóně urodilo.

Loutkové

Celkem 12 vybraných představení bude odehráno opět ve všech útulných prostorách pražského Divadla Minor, ve velkém sále, na malé scéně i v prostoru Uší ve foyer. Přichystány jsou i dvě dílny pro děti a jejich rodiče.

V sobotu bude možné si pod dohledem výtvarnice Báry Hubené vytvořit plošnou loutku ‒ javajku z dřevěné dýhy, a v neděli zájemcům slečny z Damúzy ukáží, jak si jednoduše z běžně dostupného materiálu vyrobit loutky ‒ manekýny.

24. ročník Přeletu nad loutkářským hnízdem se uskuteční ve dnech 31. října ‒ 2. listopadu 2014.

U příležitosti letošního Přeletu nad loutkářským hnízdem se uskuteční mezinárodní seminář s názvem České loutkové divadlo – tradice, legenda a skutečnost, který by měl být bilancováním odkazu české loutkářské tradice i kritickým pohledem na stav současného českého loutkového divadla v jeho profesionální i amatérské části a na otázky dalšího vzdělávání mladé generace v tomto divadelním odvětví, které patří mezi významné fenomény české kultury vůbec. Zájem o seminář již projevili zahraniční pozorovatelé i odborníci (Deaprtement of Drama and Music, Universtity of Hull, Velká Británie, Institut International de la marionnette v Charleville-Méziѐres, Francie a členové odborných komisí UNIMA). Na přípravě semináře spolupracují i Institut umění – Divadelní ústav, který zastřešuje aktivity Českého střediska UNIMA a Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi.

Přelet nad loutkářským hnízdem pořádá České středisko UNIMA a Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář ve spolupráci s Divadlem Minor Praha a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a hlavního města Prahy.

Program přehlídky

-mis-
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':