Databáze českého amatérského divadla

Texty: JELÍNKOVÁ, Monika: Přehlídka dětského divadla Brno, 25. – 27. dubna 2014. Deník Dětské scény, č. 0., str. 27, 13.6.2014.

PŘEHLÍDKA DĚTSKÉHO DIVADLA
BRNO, 25.–27. DUBNA 2014

Přehlídka se konala v pátek 25. 4. 2014 a to v prostorách Labyrintu v Bohunicích, Brně. Na přehlídce bylo k vidění mnohé, málo však poučeného divadelního vedení, o divadle nemluvě.
Přehlídku zahájila Brnkadla (Pulci) s představením Dávejte pozor!, které vycházelo z dětských snů a přání. Dramaturgicky problematické představení, málo hrající s prostorem a fantazií zúčastněných hráčů.
K vidění bylo na přehlídce několik „sousedských“ divadel (DK Babylon - Divné jméno, ZŠ Rousínov - O rybáři a jeho ženě, PŠT Rosice - Hrátky s čertem, Dlaně - Lakomá Barka), dvě loutková (Loutkino - Houpací pohádka a Vánoční pohádka) a místní DDS Pirko s představením Malý princ.
Sousedská divadla spojovala jakási naivní čistota, a to jak ve vedení dětí, tak v pojetí divadelním (scénografie, režie, dramaturgie). Představení vznikala bez prostředků, pro pobavení kamarádů, sousedů. Určitě však neuspějí v porovnání s dětskými divadly „poučenými“.
Dvě loutková představení pracovala s maňasy i činoherními vsuvkami. Činoherní výstupy byly velmi přirozené, živé a hravé, to se nedá říci o loutkových pasážích. Loutky nebyly využity, nejednaly a pouze klapaly pusou, neviděly, neměly své opodstatnění, dramaturgicky i scénograficky nepovedené kusy.
Celá přehlídka pro mě byla velkým zklamáním. V lektorském sboru se sešli Silva Macková, Monika Jelínková a Karel Vostárek.
Joj, více divadla!
Monika Jelínková

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':