Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kostelec nad Orlicí, 2005 Čilimník v Činoherním klubu

Černí šviháci a jejich Čilimník
Činoherní klub uvádí 20.2. 2005 od 19:30

V rámci cyklu Činoherní klub uvádí se v neděli 20. února 2005 představí od 19:30 h soubor Černí šviháci. Pražskému publiku odehraje inscenaci principála Josefa Tejkla Čilimník. Známý amatérský soubor z Kostelce nad Orlicí, který po inscenacích Amatéři a Solný sloupy se již po třetí představí svou autentickou divadelní inscenací, kde je samozřejmostí nepředstíraná hravost a dovednost.
Hrají Milan Perger st. - Policajt, Petr Malý, Josef Žid, Josef Tejkl, František Novák – Michalec, Zbyněk Svoboda, Milan Perger ml., Ludvík Žid, Aleš Hanáček, Jana Neumannová, Martina Dašková.

Čilimník je ze všeho nejvíce o hravosti obyčejných a fortelných. Velké právnické laudatio o třech dějstvích. Co se skrývá pod oním podivným názvem? Jak známe Černé šviháky z jejich her předchozích (Amatéři a Solný sloupy), určitě to nebude inscenace o stejnojmenné plazivé dřevině. Nahlédneme-li ovšem na podtitul ("velké právnické laudatio"), leccos se již lze domýšlet. Ale opravdu jen vzdáleně, neboť Černí šviháci rádi překvapují a mystifikují.
V každém případě se pokusí být zase trochu jiní, avšak zároveň poučení z obou inscenací předchozích. Čilimník měl by být trestí toho divadelně pozitivního, čeho se dosud Černí šviháci dopustili. Činoherní klub 20. února 2005 od 19:30 h.

| 14.2.2005 10:02:58 JoMe | | Foto: archiv divadla |
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':