Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Tréglova Bělá. místní kultura, 21.11.2012.

Tréglova Bělá
Autor: mis

Kniha O. Suchého Takový byl Václav Trégl, foto M. Filip, zdroj www.mbnoviny.cz

BĚLÁ POD BEZDĚZEM: V Bělé se právě koná 9. ročník divadelního festivalu ochotnických souborů Tréglova Bělá. V průběhu celého listopadu měli milovníci divadla možnost zhlédnout 13 divadelních představení.

Mimo jiné besední pořad Ondřeje Suchého, doplněný ukázkami z krátkých filmů Oldřich Nový – Filmový smích 2000, ale také výstavu z pozůstalosti Miloslava Dismana nazvanou „…A zase to divadlo“ . Vedle zajímavých divadelních představení připravili pořadatelé festivalu i malý desetiminutový bonbónek v podobě u nás dosud nikdy neuvedeného krátkého filmu na hudbu Leoše Janáčka, natočeného pro Anglii režisérem Jiřím Menzelem. Film nazvaný Deset minut zapůjčil jeho tvůrce, režisér J. Menzel, pro pořad O. Suchého.

Pořádající soubor Divadýlka na dlani Mladá Boleslav představí na přehlídce také svou novinku Candide, kterou uvede 23. listopadu 2012.

Divadelní přehlídka byla nazvána po českém divadelním a filmovém herci Václavu Tréglovi, který se narodil roku 1902 v Bělé pod Bezdězem a zemřel v roce 1979 v Praze. Osobnost typického představitele komediálních rolí a lidových postav připomíná pamětní deska na domě, kde se narodil, a také kniha Ondřeje Suchého Takový byl Václav Trégl, která měla svůj křest na loňské Tréglově Bělé.

Festival Tréglova Bělá pořádá Kulturní a společenské středisko Bělá pod Bezdězem ve spolupráci s Divadýlkem na dlani Mladá Boleslav.

Program 9. ročníku Tréglovy Bělé 2012

Článek vložil Milan Strotzer dne: 21. Listopad 2012
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':