Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Kandrdásek 2015. místní kultura, 1.12.2014.

Kandrdásek 2015
Autor: mis

BRANDÝS NAD LABEM: Předsednictvo Svazu českých divadelních ochotníků vyhlašuje XXVII. ročník soutěže monologů a dialogů pro děti a mládež KANDRDÁSEK SČDO 2015 – Memoriál Bedřicha Čapka a Zdenka Fürsta.

KANDRDÁSEK SČDO je obdoba POHÁRKU SČDO a nabízí dětem a mládeži zajímavou činnost, ve které se jednoznačně upřednostňuje dětská hravost před mentorským nastudováním textu, mnohdy pro tyto věkové kategorie nevhodné předlohy.
Do soutěže nejsou zařazena skupinová vystoupení.

Soutěž je dvoustupňová. Prvním stupněm jsou oblastní – regionální přehlídky, které musejí proběhnout do 1. března 2015. Druhým stupněm je národní přehlídka, která proběhne v Brandýse nad Labem v sobotu 28. března 2015.

Soutěž je vyhlášena pro děti a mládež ve věku 8 až 18 let, ve věkových kategoriích 8 – 10 let, 11 – 13 let, 14 – 15 let a 16 – 18 let v soutěžních žánrech:
- monolog s časovým limitem do 11 minut;
- dialog s časovým limitem do 15 minut (maximálně tři osoby).

Monologem se rozumí jednání dramatické postavy v konkrétní situaci – není jím recitace básně, ani přednes prozaického textu. V kategorii monologů smí soutěžící vystoupit pouze s jedním soutěžním vystoupením. Věková hranice se stanoví podle věku, kterého soutěžící dosáhne v příslušném kalendářním roce. U dialogů je kategorie určována podle věku staršího soutěžícího.

Přihlášky nutno zaslat na kontaktní adresy oblastních předsednictev SČDO, a to podle příslušnosti k oblasti (regionu).

Termín odeslání přihlášek je 20. leden 2015, pokud nebude příslušným pořadatelem regionálního kola stanoven termín jiný. Pokud se příslušná soutěž v regionu nekoná, může soutěžící zaslat přihlášku na adresu sousední oblasti, a ta zváží možnost přijetí takové přihlášky a sdělí soutěžícímu podmínky hrazení nákladů na dopravu.

Pořadatel regionální přehlídky má právo nominovat na základě doporučení odborné poroty až dvě vystoupení z každé soutěžní kategorie na národní přehlídku. V případě, že dojde k hostování soutěžících z oblastí, kde se přehlídka nekoná, odborná porota může doporučit jeho případný postup na národní přehlídku za původní domovskou oblast.

K přihláškám nutno přiložit textovou předlohu a krátkou anotaci, tj. stručné a výstižné uvedení výstupu k objasnění kontextu hry či události.

Pořadatel národní přehlídky KANDRDÁSEK SČDO má právo na základě vyjádření odborné poroty nominovat z věkové kategorie 16 – 18 let po jednom výstupu do každého žánru národní přehlídky POHÁRKU SČDO, tj. monolog muži, monolog ženy a dialog.

Podrobné propozice a tiskopis přihlášky.

Článek vložil Milan Strotzer dne: 1. Prosinec 2014 - 17:50
Zařazeno v kategoriích: ZprávyCelá ČRStředočeský krajDěti a mládežSoutěže a festivalyVzděláváníŽivé uměníRSS festivaly a soutěže
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':