Databáze českého amatérského divadla

Texty: BORHYOVÁ, Ája: Dolní Chabry, Březnový festival, ročník 2014 - program.

PROGRAM

7. 3. 2014 19:30 KOMORNÍ SVĚT I motýli jsou volní Leonard Gersh
Komorní příběh mladého Dona a začínající herečky Jill se odehrává na počátku léta v jednom bytě v New Yorku. Don, ve snaze vymanit se z přehnané péče své milující matky, se rozhodne postavit se na vlastní nohy a odstěhuje se do malého bytu. Romantická komedie Butterflies Are Free měla svůj jevištní křest na Broadwayi r. 1969 a krátce nato byla vyhodnocena jako nejlepší americká hra roku.

10. 3. 2014 19:30 u. s. MARVIN Zabiju tě sekerou! Pavel Trtílek
Groteska o střetu dvou stárnoucích primitivů a jejich dcery, na niž už zapomněli a která je jde se svým přítelem navštívit. Naposled je viděla, když jim byla ve svých třech letech úřady odebrána… O ošidných návratech domů vypráví inscenace, která získala 3. místo na přehlídce experimentálního a alternativního divadla v Plasech a byla doporučena na celostátní přehlídku experimentálního a alternativního divadla „Šrámkův Písek“ (ač sama není experimentální ani alternativní). Dále získala ceny za herecké výkony i na jiných přehlídkách.

13. 3. 2014 19:30 SUMUS Oskar a růžová paní Ingman Bergman
Oskar toho má za sebou málo a před sebou možná ještě mnohem méně. Desetiletý kluk je vážně nemocný a prognóza je velmi nejistá. Kolik se toho dá stihnout za několik málo dní, o kterých je přesvědčený, že jsou možná jeho poslední? Naučit se zápasu ve volném stylu, usmířit se s rodiči, utéct a zase se vrátit, dokonce i prožít svou životní lásku. A naštěstí je tu také babi Růženka - pomocná ošetřovatelka a uklízečka, která dovede poslouchat a oslovit klukovskou duši. Oskar, povzbuzován Růženkou, se vrhne do toho všeho, každý den promění v deset let a o svém zhuštěném životě podává denní zprávy tomu, kterého už možná brzy uvidí - samotnému Bohu. Jen kdyby konečně zjistil Jeho adresu....
Komedie, která nemůže být stále veselá. Tragédie, která nemusí být jen smutná. Taková je působivá novela známého belgického autora i její jevištní podoba.

15. 3. 2014 19:30 MAŠKARA Vše nejlepší Henry ! aneb PRACHY NESMRDÍ
Úředníček Henry se vrací domů později, než bylo dohodnuto a navíc dost rozrušen. Přišel k velké, veliké spoustě peněz, ale tak nějak omylem. Co na to mafie, pan Drsný a tak? Je potřeba okamžitě všechno sbalit a odcestovat, třeba někam do Albánie. „Tys pil!“, láteří manželka a nechápe výjimečnost okamžiku. Taxi čeká před domem. Přicházejí hosté, kteří nemají nic vědět. Situace by se přesto dala vyřešit, kdyby však do hry nevstoupil ne jeden, ale hned dva policisté. Kriminálka! Henry si vymyslí malou lež. Ta však zapříčiní potřebu další a větší a nakonec již nikdo není tím, kým byl původně. Jak jen tohle dopadne??? Myslíte, že najít kufr plný peněz vám přinese radost a pohodu? Tak to si opravdu jen myslíte. Takový blázinec jste ještě neviděli.

21. 3. 2014 19:30 DIVADLO ( bez záruky) PRAHA Derek aneb příběh opravdového modela
Bláznivá komedie Derek aneb příběh opravdového modela s notnou dávkou nadsázky ukazuje virtuální svět profesionálních modelů a návrhářů, ve kterém je hlavní měnou krása, úspěch a sláva. Komedie ze světa přehlídkových mol na motivy kultovního filmu Zollander a knihy Glamorama.
„V životě jde o víc, než být opravdu neskutečně neuvěřitelně krásný.“ Tak o co vlastně jde?

24. 3. 2014 19:30 NEPŘIJATELNÍ Dealeři Viliam Klimáček
Divadelní inscenace o tom, že vše a každý je na prodej. Prolínáním čtyř bizarních osudů vzniká příběh, kde se setkávají v hraničních emočních situacích dealerka erotických pomůcek, docentka, která za peníze předstírá zbohatlíkovu mrtvou matku, televizní komik, jenž svou uvadající slávu křísí známostí se zbohatlíkem a dívka, která hraje mužům osudové ženy, na které se sami nevzmůžou. To vše podáváno s humorem, místy velmi černým.

28. 3. 2014 19:30 DIVOCH Vražda sexem Joan Shirley
Skvěle napsaná anglická komedie o muži, jenž nemůže najít sám sebe a jeho praktické, ženě na které je tím pádem zabezpečení domácnosti.
Bernie se rozhodl skončit se zaměstnáním a věnovat se umění – jehož jediným produktem je ale zatím pouze nepovedený autoportrét. Jeho žena, lékařka Niko, zase musí kvůli rekonstrukci přestěhovat svou ordinaci domů. V domě žije i popletená a krátkozraká teta Dot, do toho všeho ještě přijde hysterická a dotěrná pacientka Val žádat Nikol, svoji lékařku, aby mohla porodit své již sedmé dítě v provizorní ordinaci do vany. Kromě hrozícího porodu se postavy musí vypořádat i s ukrytím mrtvoly, nečekanou návštěvou milenky, z dosud klidného domu je blázinec.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':