Databáze českého amatérského divadla

Texty: MACHÁČKOVÁ, Helena: Detektivka podle Divadla Kámen. AS 10.2.2015.

Detektivka podle Divadla Kámen

Ve čtvrtek 12. února uvede Divadlo Kámen svou dvacátou šestou premiéru. Hra nese název DOPIS POSLANÝ POŠTOU a má dva podtituly (první: detektivka o nahlížení do jiných světů a jiných poštovních systémů; druhý: osudová setkávání, nenadálá propastná přátelství, moderní česká poezie, rozlitá kolomaz). Autorem scénáře i režie je Petr Odo Macháček.

Činoherní | Experimentální

Hlavním specifikem nové hry je bohatý výskyt čtené poezie, převážně moderní české. Básně sice nejsou vždy zřetelně slyšet, protože se protkávají s událostmi na jevišti, ale i přesto jsou zásadní složkou představení. Jejich autory jsou Jan Vladislav, Jan Nedbálek a Pavel Chroustjazz Votický. Zní i žalmy a další staré texty.

„Jedním z úkolů čtených básní je rytmizace představení, podobně jako kdybychom použili hudbu. Básně zároveň rozvíjejí a obohacují motivy, vize, představy,“ upřesňuje režisér divadla Petr Odo Macháček.

Jednou ze zajímavostí je, že partnerem inscenace je Lenka Izsák a její salón MiaBella, který se zaměřuje na šití dámských šatů s retro půvabem. Modely Lenky Izsák, jejichž základem jsou sukně v kolovém tvaru, vycházejí z módy 50. let 20. století, jsou ovšem přizpůsobeny tak, aby byly nositelné i v dnešní době, například mají délku nad kolena.

Některé další zajímavosti včetně vysvětlení názvu a podtitulů inscenace jsou k dispozici na stránkách Divadla Kámen na internetové adrese http://www.divadlokamen.cz/…era_2015.htm.

Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry. Představení otevírají prostor pro vícedimenzionální zážitky, svobodnou interpretaci a nevyhnutelný humor
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':