Databáze českého amatérského divadla

Texty: TZ - Letní divadelní scéna nabídne koncerty i tradiční festival. Web Přerova, 27.5.2015.

TZ - Letní divadelní scéna nabídne koncerty i tradiční festival
Střídání hudby s divadlem plánují letos organizátoři v Letní divadelní scéně mezi hradbami přerovského zámku. Na své si tak přijdou nejen milovníci komedií, dramatu nebo činohry, ale i fanoušci dobré muziky.

„Loňský koncept divadelních čtvrtků dozná letos rozšíření o hudební koncerty. Vrátíme se tak vlastně k prapůvodnímu modelu, kdy jsme před čtyřmi lety s pořádáním akcí v jižním zámeckém parkánu začínali,“ přiblížila Lada Galová z pořádajících Kulturních a informačních služeb města Přerova. První sezona 2011 se v kamenném divadle nesla výhradně v duchu muziky a uzavíral ji Dostavník svým Písničkálem. „A právě tehdy vznikla myšlenka pokusit se uspořádat v Přerově malý divadelní festival, který by se stal tradicí. V roce 2012 činil podíl pořádaných koncertů a divadel už půl na půl, předloni měli diváci možnost zhlédnout 6 představení a 4 koncerty. V loňském létě zabrali pódium pod záštitou Dostavníku výhradně jen herci, kromě českých ochotníků například i z Polska nebo Slovenska,“ zavzpomínala Galová.

Dostavníčko s divadlem bude letos probíhat výhradně v režii divadelníků z Dostavníku, koncerty se uskuteční pod záštitou KIS. Sezonu zahájí smíšený pěvecký sbor Vokál, který mezi hradbami vystoupí v pondělí 22. června v 18 hodin se svým tradičním jarním koncertem, který je letos zahrnut do série vystoupení s výmluvným názvem Tour de Haná. Hned následující den, 23. června v 19 hodin, vystoupí olomoucká společnost se dvěma komediálními operetkami Josefa Schreiera. O týden později, v pondělí 29. června, vystoupí v 19 hodin olomoucko-italská kapela No seas perro, ve 20 hodin pak regionální hudební uskupení Od neděle.

„Vstupné na koncerty je volné, vstupenky na operu budou k dostání v Městském informačním centru a k dispozici vždy hodinu před vystoupeními v Galerii města Přerova,“ dodala Galová.

Letos již počtvrté připravuje Divadlo Dostavník prázdninovou přehlídku ochotnického divadla Dostavníčko s divadlem. Po všechny prázdninové čtvrtky bude letní divadelní scéna v hradebním parkánu přerovského zámku na Horním náměstí znovu patřit tomu nejlepšímu, co se ochotníkům urodilo.

„Přerovské publikum se může těšit na celkem 9 divadelních představení. Program bude pestrý - k zasmání i k zamyšlení. Přijedou soubory známé jako Amadis z Brna nebo DK Kroměříž, ale i soubory, které zahrají v Přerově poprvé,“ zve Zdeněk Hilbert z Divadla Dostavník. První představení a zahájení festivalu proběhne 2. července v 19.30 hodin. „Ve stejném čase budou navazovat všechna další čtvrteční představení, až do 27. srpna, kdy se s festivalem rozloučíme,“ doplnil.

„Bližší informace k festivalu, jednotlivým představením a předprodeji budou zveřejňovány na internetových a facebookových stránkách Divadla Dostavník, na stránkách Galerie města Přerova a KIS, kteří jsou partnery festivalu,“ podotkl Hilbert. Pro případ nepříznivého počasí bude zajištěna i tzv. mokrá varianta v klubu Teplo.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':