Databáze českého amatérského divadla

Texty: Amaterská Scéna: Pestrá nabídka festivalu Dětská scéna ve Svitavách (2015). AS 9.6.201.

Pestrá nabídka festivalu Dětská scéna ve Svitavách

Dětská scéna 2015 Autor: archiv festivalu 44. ročník celostátní přehlídky dětského divadla a celostátní přehlídky a dílny dětských recitátorů bude probíhat ve dnech 12. až 18. června ve Svitavách. Účastníci se mohou těšit na nejzajímavější vystoupení dětských souborů i recitátorů vybraných z celé republiky, ale také na odborné diskuse, praktické vzdělávací semináře a večerní inspirativní program.

Dětské

Na přehlídce vystoupí přes 70 sólových recitátorů a 18 dětských divadelních souborů vybraných z šestadvaceti krajských postupových kol z celé ČR. Děti se spolu budou setkávat v diskusních klubech, praktických dílnách a při večerních doplňkových programech.

Divadelní část přehlídky bude druhově a žánrově pestrá, kromě tradičních epických a činoherních postupů se diváci setkají také s loutkovým divadlem (Jak se Janek vydal za štěstím, Duch Martina MacDonalda), s tanečním, ale i dokumentárním divadlem (Pan Brum a jeho dům, JOLA), s divadlem výrazně výtvarně stylizovaným (K sežrání), s jevištní montáží (Noční můry) nebo pouličním divadlem (Turek jede pro nevěstu!).

Přehlídky se zúčastní také přes šedesát vedoucích dětských souborů, učitelů, studentů vysokých škol, středních pedagogických škol a dalších zájemců, pro něž je připraven vzdělávací program v podobě šestidenních praktických seminářů věnovaných divadlu a dramatické výchově a odborně vedených diskusí o přehlídkových vystoupeních. V rámci recitační části Dětské scény mohou zájemci absolvovat seminář pedagoga DAMU Jaroslava Provazníka nazvaný Archeologické sondy do dramaturgie dětského přednesu. Eva Polzerová, která povede praktickou inscenační dílnu Jak hledat cestu k tvaru, převezme v závěru přehlídky Cenu Ministerstva kultury za významný podíl na formování moderní dramatické výchovy a za dlouholetou činnost v oboru dětského divadla a pohybové výchovy. Seminář herecké průpravy Od hry k autentičnosti povede herečka a pedagožka Hana Smrčková, dílnu pro studenty středních pedagogických škol nazvanou Jak „necvičit“ divadlo s nejmenšími připravila Kateřina Oplatková Rezková.

V doprovodném programu vystoupí hudební skupina DVA, divadelní soubor Čmukaři z Turnova, Dramatická školička Svitavy nebo Tomáš Hájek z DS J. J. Kolára z Poniklé.

Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana přehlídku pořádají NIPOS-ARTAMA, Středisko kulturních služeb města Svitavy a Sdružení pro tvořivou dramatiku ve spolupráci s katedrou výchovné dramatiky DAMU, za finančního přispění Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, města Svitavy a Pardubického kraje.

Kontakty pro média:
Jakub Hulák, dětské divadlo, přednes a dramatická výchova, ARTAMA, tel: 221 507 969, 778 702 490, email: hulak@nipos-mk.cz
Marcela Hančilová, NIPOS, public relations, tel: 773 699 368, email: hancilova@nipos-mk.cz

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:
ds-2015-program-5pp1x.pdf
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':