Databáze českého amatérského divadla

Texty: PROUZOVÁ, Lucie: OCHOS se prohrává do nové sezóny. AS 5.9.2015.

OCHOS se prohrává do nové sezóny

Herci souboru OCHOS Smiřice Autor: Stanislava Barnetová

Východočeský ochotnický spolek OCHOS se v závěru prázdnin s autorskou pohádkou "prohrál" do nové sezóny. Zveme vás na premiéru nové inscenace.

Činoherní | Hudební

Smiřický ochotnický spolek OCHOS se během své čtyřleté existence snaží zapojovat do kulturního dění města Smiřice. Chce pozvednout divadlo a probudit kulturní zájem u místních obyvatel. Během prázdnin proto část souboru nazkoušela pohádku Jaroslav a Zimoslav u řeky Labe ku příležitosti Loučení s prázdninami. Akci pořádalo město Smiřice ve spolupráci s kulturním střediskem Dvorana.

Autorská pohádka volně vychází z pověsti o vzniku názvu města Smiřice. Pověst vypráví o dvou rytířích, kteří se smířili u řeky Labe. Pro potřeby scénického zpracování byl zvolen jednoduchý rámec: Na bleším trhu se setkávají dvě trhovkyně. Prodávají, nabízejí, předhánějí se. Ztrhne se hádka. Usmíří se nakonec jako rytíři o kterých vypráví?

Pohádka byla napsána pro dvě herečky OCHOSu Ivanu Zbořilovou a Stanislavu Barnetovou, které se s hraním pouličního divadla doslova poprali. Nutno dodat, že s grácií a obdivem dětských i dospělých diváků.

Loučením s prázdninami se OCHOS „prohrál“ do nové sezóny, kdy soubor čeká premiéra nové inscenace: Maruša aneb Z ohryzku štrůdl neuděláš. Inscenace se zkouší od druhé poloviny minulé sezóny. Text je napsán na motivy Maryši bratří Mrštíků přímo pro soubor OCHOS. Velká část zkoušení spočívala především v dramaturgickém, inscenačním a komunikačním hledání. Hledali jsme komunikační kanály v proměňujícím se souboru, mezi souborem a novou režisérkou. Hledali jsme, co z Maryši nás dnes může zajímat. Hledali jsme inscenační klíč souboru OCHOS. Po této náročné práci jsme se vrhli na intenzivní zkoušení a nyní Vás konečně můžeme pozvat na premiéru, která se uskuteční v pátek 25.9. od 20:00 ve Vrchovinách u Nového Města nad Metují v hostinci U Škaldů.

Budeme se na Vás těšit!

Více o souboru na: http://www.ochos.cz/

Autor: Lucie Prouzová

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':