Databáze českého amatérského divadla

Texty: Líně, Informace OÚ o oponě 2005

Věc: Databáze amat. divadla, opony Líně, 2.3.2005
Váš požadavek týkající se opony v bývalém sále U Boháčů nemůžeme, bohužel, splnit.Opona popsaná dnes žijícím pamětníkem V.Míkou /roč.1917/ měla být zhotovena plzeňským malířem ještě před 1. světovou válkou.
Na pozadí těžní věže sulkovského dolu vystupoval vousatý havíř s kladivem v ruce, za ním zástup horníků. Opona se rolovala zdola nahoru až do počátku II. světové války, kdy se stal nájemcem občan německé národnosti zv. Cibulka. Pak stopa mizí. Po válce se v sále nacházela soukromá pletárna do r. 1948. Dnes je sálek v majetku Svazu chovatelů drobného zvířectva, který sál pronajímá na sklad. Předseda svazu nikdy oponu neviděl,
kronikářka obce Helena Svobodová
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':