Databáze českého amatérského divadla

Texty: DRTINA, Michal: Přelet nad loutkářským hnízdem 2015. AS 22.10.2015.

Přelet nad loutkářským hnízdem 2015

Tradiční podzimní přehlídka se pomalu ale jistě blíží!XXV. ročník oborové přehlídky loutkových divadel, kterou pořádá České středisko UNIMA a Spolek pro vydávání časopisu Loutkář ve spolupráci s Divadlem Minor, za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Hlavního města Prahy

Loutkové

Přelet nad loutkářským hnízdem je jediná oborová přehlídka konaná v Praze a divákům přináší ty nejinspirativnější loutkové inscenace uplynulé sezóny. Na jubilejním 25. ročníku Přeletu nad loutkářským hnízdem během tří dnů vystoupí celkem 14 loutkářských souborů, skupin či sólových interpretů se čtrnácti inscenacemi pro děti i dospělé. Stejně jako v posledních letech se bude přehlídka konat ve všech prostorách pražského Divadla Minor.

Dramaturgie festivalu do programu opět přizvala zástupce jak statutárních divadel (Divadlo Alfa, Divadlo Lampion, Divadlo Minor, Divadlo rozmanitostí, Malé divadlo), tak soubory z nezávislé scény (Buchty a loutky, Divadlo Líšeň, Geisslers Hofcomoedianten, Studio Damúza) i amatérské loutkové soubory (Geld und Money, Střípek, ZUŠ Svitavy, ZUŠ Jaroměř) a v programu se objeví rovněž klauzurní inscenace posluchačů Katedry alternativního a loutkového divadla pražské DAMU.
Doprovodný program

Také letos budou do festivalové nabídky zařazeny oblíbené workshopy. Po oba víkendové dny bude možné si pod dohledem výtvarnice Petry Líbové potisknout tričko nebo tašku vlastním motivem, vyrobit pamětní placku nebo loutkové divadlo. Na neděli bude v prostoru Divadla Minor přichystána interaktivní bojovka pro děti a jejich rodiče.
Cena Erik

Na konci Přeletu nad loutkářským hnízdem 2015 bude jako již tradičně udělena putovní cena Erik, jejíž laureát vzejde z výsledku hlasování odborné veřejnosti o nejinspirativ­nější počin v oblasti loutkového a alternativního divadla za uplynulou sezónu; nejedná se tedy o festivalovou cenu, nýbrž o ocenění Českého střediska mezinárodní loutkářské organizace UNIMA. Loňským držitelem Erika, ceny pojmenované po významné loutkářské osobnosti Eriku Kolárovi, se stala inscenace královéhradeckého Divadla DRAK Poslední trik Poslední trik Georgese Mélièse v režii Jiřího Havelky.

Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Minor začíná 15. října 2015.

Více informací a program naleznete na www.prelet.cz

Produkce: Klára Konopásková
Spolek pro vydávání časopisu Loutkář
Celetná 17
110 00 Praha 1
tel: 420 224 809 131
redakce@loutkar.eu

Divadlo Minor
Vodičkova 6
110 00 Praha 1
tel.: 420 222 231 351
e-mail: pokladna@minor.cz

Autor: Michal Drtina

Přílohy:
plakat-prelet-2015-7rtsm
prelet-program-0yc6k.pdf
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':