Databáze českého amatérského divadla

Texty: Miletín, zloděj vykradl muzeum, zpráva ČTK 28.10.2015

Zloděj vykradl muzeum amatérského divadla v Miletíně na Jičínsku
vydáno: 28.10.2015 11:02 | autor: ČTK: Zdeněk Rychtera, hj

Neznámý zloděj vykradl v noci na pondělí (26.10. 2015) expozici Muzea českého amatérského divadla v Miletíně na Jičínsku. Z expozice, která je umístěna v miletínském zámku, odcizil pět exponátů, celkem způsobil škodu za nejméně 120.000 korun. ČTK o tom dnes informovala mluvčí jičínské policie Hana Klečalová. Muzeum se stalo terčem útoku zlodějů také v březnu 2011, policie tehdy pachatele po čtyřech měsících vypátrala.

Při nynějším vloupání do objektu zámku pachatel v jedné z místností ukradl z vitríny tři marionety představující mnicha, selku a kašpárka. Dále z prosklené části stolu odcizil papírový model budovy Národní divadla a z dřevěného podstavce plechový model budovy úpického divadla. Pachateli v případě dopadení hrozí až pět let vězení.

Miletínské muzeum bylo otevřeno v roce 2006. Vystavuje například unikátní sbírku malovaných opon či makety postav z vybraných inscenací.

V roce 2011 zloději v kanceláři muzea odcizili stolní počítač a notebook, z expozice pak dřevěné loutky, obrazy, betlémové figurky a další exponáty v celkové hodnotě 320.000 korun. Trojice pachatelů tehdy na Jičínsku také vyloupila přes deset chalup a jednu dílnu s celkovou škodou asi 750.000 korun. Lup zloději rozprodali v bazarech a na burzách.

www.muzeum.miletin.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':