Databáze českého amatérského divadla

Texty: Dolní Roveň, vzpomínka na autora opony Aloise Mudruňku,

http://www.tjsokolroven.cz/cyklus-vzpominek-nasich-pametniku-11 (160205 JV)

Vlastimil Svatoň (nar.1928), Dolní Roveň

.....hrála se divadla pod vedením MUDr. Bohumila Koláře, Dále se nacvičovaly i operety, kde hlavní role zpívali sourozenci Jaromír a Eliška Komárkovi (vdaná Udržalová), pan učitel Balcar pod hudebním vedením Rudolfa Donta, t.ř. kapelníka a vedoucího kůru v kostele sv.Kateřiny, kde též hrál na varhany.
V sokolovně se odehrávala kulturní činnost vedle činnosti tělocvičné.
MUDr. Bohumil Kolář jako nadšený pracovník Sokola a organizátor za pomoci pana Františka Udržala udělali pro Roveň strašně moc. Vždyť on to byl, kdo organizoval veřejná vystoupení, ať to bylo divadlo, tělovýchova, příp. činnost jiných složek. A co je třeba velmi vyzdvihnout, požádal mého švagra, profesora Aloise Mudruňku, akademického malíře, aby namaloval oponu, která je fantastickou součástí sokolovny a zdobí celou sálu sokolovny, je dominantou této budovy.
Já hodnotím výstavbu budov školy, školky a sokolovny jako úžasný počin pana předsedy vlády Františka Udržala, který se přičinil a zasloužil o vybudování tohoto komplexu budov, hlavně sokolovny.

Související Osobnosti

Související Obrázky

Dolní Roveň, sokolovna, opona Idea Sokola, Alois Mudruňka, 1932


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':