Databáze českého amatérského divadla

Texty: CHALOUPKOVÁ, Iva: Pohárek a Jednoaktovky SČDO Jizerské oblasti (ocenění). AS 15.2.2016.

Pohárek a Jednoaktovky SČDO Jizerské oblasti

V sobotu 13. února 2016 proběhlo v Městském divadle Železný Brod oblastní kolo soutěže monologů a dialogů a jednoaktovek Svazu českých divadelních ochotníků (SČDO) Jizerské oblasti. Do Železného Brodu si přijeli zasoutěžit a především si užít přátelské divadelní atmosféry zástupci těchto souborů: Lučanský spolek divadelní L.S.D. Lučany nad Nisou, Docela malý divadelní soubor Nové Město pod Smrkem, DS Vojan Hrádek nad Nisou, Turnovské divadelní studio, Společnost bloumající veřejnosti Turnov a Obnovený divadelní spolek Jirásek Olešnice u Turnova.

Činoherní

Seznam účastníků a jednotlivé soutěžní výstupy naleznete v příloze této zprávy. Z celkem 11 přihlášených výstupů proběhlo 10, pouze jeden dialog z Nejstaršího řemesla byl pro indispozici jedné herečky zrušen.

Odborná porota ve složení Rudolf Felzmann, JUDr. Jaromír Kejzlar, Bohuslav Dušta zhodnotila všechna soutěžní vystoupení. Do národních přehlídek byli za Jizerskou oblast nominováni:

Kandrdásek/di­alog: Lenka Řeháková a Sára Kolomazníčková z Docela malého divadelního souboru Nové Město pod Smrkem s Nevhodnou pohádkou

Pohárek/dialog: Jan Sladký, Lukáš Krupka a Aurélie Roubalová z DS Vojan Hrádek nad Nisou s dialogem ze hry O dva míň

Jednoaktovky: Společnost bloumající veřejnosti Turnov s představením Klozet a Obnovený divadelní spolek Jirásek Olešnice u Turnova s povídkou Velebníček a šlapka ze hry Mandarinkový pokoj

Soutěž se uskutečnila s finanční podporou Libereckého kraje, SČDO Jizerské oblasti a Města Železný Brod.
Zlaté odznaky SČDO Jizerské oblasti

V sobotu 13. 2. 2016 byla také předána ocenění Zlaté odznaky SČDO Jizerské oblasti.
Z rukou předsedkyně SČDO Jizerské oblasti Vlaďky Koďouskové je převzali: Iva Chaloupková ze Studia Hamlet Železný Brod za realizaci oblastního kola soutěží Pohárek, Kandrdásek a Jednoaktovky SČDO, propagaci amatérského divadla a jako spoluzakladatelka divadla malých forem v Železném Brodě, Jiří Krasl z Lučanského spolku divadelního L.S.D. Lučany nad Nisou za aktivní hereckou činnost v souboru a při příležitosti životního jubilea a Jan Lála z DS Vojan Mladá haluz Desná za více jak dvacetiletou divadelní úspěšnou činnost a organizování nejrůznějších kulturních akcí.

Soutěžní sobotě předcházela malá divadelní přehlídka Brodská pavučina. Obě její představení si odbyla v Železném Brodě svá prvenství: Petrolejové lampy v podání Divadla v Roztocké Jilemnice poprvé před publikem a Návštěva staré dámy.v podání DS J. K. Tyl Josefův Důl poprvé jako zájezdové představení. Obě byla nadprůměrně dobrá, a pořadatelé jsou tak přesvědčeni, že přítomní diváci nemohli odejít nespokojeni.

Autor: Iva Chaloupková
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':