Databáze českého amatérského divadla

Texty: ŠMÍD, Radek: Ve Slané chystají další premiéru (...a za Tracym tygr). AS 23.2.2016-Aktuality.

Ve Slané chystají další premiéru

Divadelní soubor Tyl Slaná si dovoluje všechny své přátele a příznivce pozvat na slavnostní premiéru divadelního představení Vladislava Kracíka „...a za Tracym tygr“. Představení se uskuteční v sobotu 12. března 2016 od 19:30 hodin v Kulturním domě ve Slané, vstupné je 60 a 30,- Kč a k dispozici bude také příjemné posezení a bohaté občerstvení v přilehlé restauraci.

Činoherní | Hudební

„Všechny přátele, příznivce a fanoušky našeho divadelního souboru bychom rádi seznámili s naší nejnovější divadelní hrou, protože její premiéra se nezadržitelně blíží,“ zahajuje svou pozvánku Radek Šmíd, vedoucí divadelního souboru ve Slané.

Diváci uvidí vyprávění o tom, co je a není v životě důležité, volně podle slavné novely Williama Saroyana, která je křehkým, magickým a lehce surrealistickým vyprávěním o mladíkovi jménem Thomas Tracy. Ten již od malička toužil po něčem, co by mu patřilo a zároveň bylo jeho součástí. Po dlouhém hledání to „něco" konečně našel – jeho společníkem se stal neviditelný tygr. Thomas si se svým tygrem povídá, hádá se s ním i radí, tygr dělá Tracyho silnějším, zábavnějším i odvážnějším. Společně pak odjíždějí do New Yorku, kde Tracy začíná pracovat v továrně na výrobu kávy. Zde také za nějaký čas potkává Lauru Luthiovou, která má také svého tygra… Tygr je v novele Williama Saroyana metaforou. Saroyanův tygr je láska, ale také optimismus, životní energie, touha zažívat nové věci i odvaha čelit nepříjemnostem. Saroyanův i Tracyho Tygr je krásná dívka, dobré jídlo, vůně kávy, slunce, sobota, čokoláda, prostě všechno to, co tvoří jeden neurčitý pocit – být rád na světě. Mít tygra, znamená mít chuť žít, ať se děje cokoliv.

„Vladislav Kracík se narodil v nedaleké Jilemnici. Vystudoval Gymnázium v Nové Pace a absolvoval obor Teorie a dějiny dramatických umění na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Je autorem více než třiceti dramatických textů, režíroval přes dvacet inscenací. Je jedním ze zakládajících členů divadla Tramtarie v Olomouci,“ představuje Šmíd autora tohoto divadelního představení.

Ve hře účinkují Lukáš Kmínek, Jana Cinková, Vlastimil Krejčí, Martina Wittmayerová, Zuzana Patočková, Jana Báčová, Stanislav Bittengl, Jana Řezníčková, Radek Šmíd, Tomáš Kužel a Aleš Roštejnský. Režie se ujal Martin Bašek.

„Doufáme a přáli bychom si, aby se divákům naše nové divadelní představení líbilo. Těšíme se na shledanou v našem divadélku ve Slané už v sobotu 12. března 2016,“ končí svou pozvánku Radek Šmíd.

Autor: Radek Šmíd

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':