Databáze českého amatérského divadla

Texty: Amaterská Scéna: Padesáté první Skupovy Strakonice (2016 - program). AS 15.3.2016.

Padesáté první Skupovy Strakonice

Ve Strakonicích se od čtvrtk 17. března do soboty 19. března 2016 uskuteční již 51. ročník loutkářské přehlídky Skupovy Strakonice. V rámci přehlídky je od 12. do 20. března 2016 otevřena prodejní výstava loutek Vlastimila Růžičky v sále U Kata.

Krajské postupové přehlídky | Loutkové


Program 51. ročník loutkářské přehlídky Skupovy Strakonice

Čtvrtek 17.3.2016

9.00 hod. velký sál, Dům kultury
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ 51. ROČNÍKU

9.10 hod. velký sál, Dům kultury
Divadlo STUDNA Hosín – Dlouhý, Široký a By…
Příběh se odehrává v pohádkové budoucnosti, střídavě na hradě krále Darka, ve smíšeném lese, v černé černokněžníkově věži, u stromu, u jezera, u skály a znovu v rodišti prince Olina. Klasický příběh, který vás už nemůže ničím překvapit? Ale může, věřte, že může…
Obří dřevěná scéna, jeden metr velké loutky, rozšafný pružinový kohout, netradiční hudební nástroje, dialogy sršící vtipem, písně nadzvedávající vaše nohy. To vše a ještě mnohem víc…

8.30 a 10.00 hod. Rytířský sál (I. nádvoří strakonického hradu)
Divadlo Koňmo – Vyprávění starého vlka aneb pravda o Karkulce
Mnohokrát a mnoha způsoby, byla již vyprávěna jedna z nejznámějších a nejpopulárnějších pohádek „Červená Karkulka“. V původních verzích Vlk sežere babičku a Karkulku a tím pohádka končí. Bratři Grimmové k tomu přidali myslivce, který příběhu dá „ dobrý“ konec – rozpáře vlkovi břicho a tak zachrání babičku s Karkulkou.
Zeptal se však někdo starého vlka, jak tomu opravdu tenkrát bylo? Vžijme se do jeho kůže, den za dnem žít s cejchem krvelačného zvířete. Nová pohádka Divadla Koňmo těmto pomluvám a lžím učiní přítěž. Vlk si již nenechá líbit, aby se o něm po celém světě roznášely pomluvy a bude vám vyprávět, jak to skutečně bylo…

Pátek 18.3.2016

15.00 hod. Kulturní zařízení U Mravenčí skály Loutková scéna Radost – TŘETÍ SUDIČKA Ale takový už je svět, takový je zákon rovnováhy, vždycky se najde nějaká vada na kráse. Anebo krása na vadě?

17. 00 hod. – Kulturní zařízení U Mravenčí skály Rodiče a přátelé MŠ Lidická – SEDMERO KRKAVCŮ Matka zakleje svých sedm synů v krkavce. Jejich sestra Bohdanka se vydá je vysvobodit.

SOBOTA 19.3.2016

10.00 hod. Kulturní zařízení U Mravenčí skály
LS NITKA Písek – O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE
Dvě maňásková představení pro nejmenší nás zavedou na venkovský dvorek a jeho okolí. V první pohádce si kohoutek a slepička otevřou nový obchod a jejich zákazníci jsou další zvířátka. Ve druhé pohádce zažijou celou řadu trampot s prkýnkem.

13.00 hod. Kulturní zařízení U Mravenčí skály
Jiskra Borovany – KAŠPÁREK, ŠVEC A ČERT
Švec upíše duši čertu. Po deseti letech si pro něj čert přijde, ale ševci se do pekla nechce. Kašpárek spolu se ševcovou dcerou přelstí čerta a potom i samotného lucifera.

15.00 hod. Kulturní zařízení U Mravenčí skály
Malá scéna MKC Hořovice – O PRINCEZNĚ A ČARODĚJNICI
Čarodějnice se chce stát královnou a ublíží i princezně. K vítězství nad zlou čarodějnicí pomůže malý čertík, který s králem a princeznou žije na zámku.

16.30 hod. Kulturní zařízení U Mravenčí skály
Spolek třeboňského loutkového divadla – NEPOSLUŠNÁ KŮZLÁTKA
Kdo by neznal „Kůzlátka, kůzlátka, otevřete vrátka!“ může se přesvědčit v naší pohádce, jestli kůzlátka poslechla maminku a vlkovi skutečně neotevřela.

V rámci loutkářské přehlídky bude od 12.3. – 20.3. otevřena prodejní výstava loutek Vlastimila Růžičky v sále u Kata. Otevřeno 09:00–17:00, vstupné 20 Kč, skupinové nad 10 osob – 15 Kč

CELÝ PROGRAM JE KE STAŽENÍ V „PŘILOŽENÉM PDF“

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:
skupovy-strakonice-2016-6f724.pdf
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':