Databáze českého amatérského divadla

Texty: JEHLIČKOVÁ, Martina: Myší kožíšek ochotníků z Třebivadla sklidil aplaus. Kledenský deník.cz, 10.6.2015.

Myší kožíšek ochotníků z Třebivadla sklidil aplaus

Třebichovice - Ochotníci z Třebichovic v roce 2008 založili volné sdružení s názvem Třebivadlo, které za dobu své existence nastudovalo a sehrálo několik pohádek. Tu poslední s názvem Myší kožíšek předvedli herci na své domovské scéně v sobotu. Romanticky laděný příběh zaujal dětské i dospělé diváky, kteří ocenili výkony ochotníků bouřlivým potleskem.Představte si, že jdete po ulici a uvidíte plakát, na kterém, je napsáno, že váš soused hraje v sobotu v místní hospodě divadlo. Jen tak, pro radost, zadarmo, pro potěchu duše i těla, jen tak, protože ho to baví. Způsobem, který má rád. A vy neváháte a jdete se na představení podívat. Nečekáte světoborný umělecký zážitek, čekáte rozptýlení, legraci, chcete se uvolnit, prožít pár hezkých chvil, setkat se tváří v tvář s ostatními vám známými lidmi a získat s nimi společný prožitek.

A o tom všem je ochotnické divadlo. V dnešní odlidštěné době přináší totiž staronový způsob komunikace, dává lidem možnost sdružovat se, trávit smysluplně volný čas, nalézat sebe sama a nacházet cestu ke společnosti.

Nebudu doufám přehánět, když si dovolím vyslovit myšlenku, že ochotnické divadlo prožívá jakousi renesanci. Věnuje se mu stále víc a víc lidí. Důvod? Masovost a uniformnost současného světa vede k potřebě hledání nových, jedinečných, často nonkonformních pohledů na svět. A amatérské umění má všechny předpoklady právě takováto řešení nabízet. Je to živá voda, která dává sílu, naději a přináší radost do života.

Ochotníci z Třebichovic přinášejí radost a veselost už od roku 2008. Tehdy vzniklo volné sdružení s názvem Třebivadlo, které za dobu své existence nastudovalo a sehrálo několik pohádek. Tu poslední s názvem Myší kožíšek předvedli ochotníci na své domovské scéně v sobotu.
Romanticky laděný příběh zaujal dětské i dospělé diváky, kteří ocenili výkony herců bouřlivým potleskem, a to i v průběhu představení.

Pohádka byla výpravná, plná krásných kostýmů, měla švih, trvala tak akorát. Můžete se o tom sami přesvědčit. Třebivadlo vyráží na divadelní šňůru a bude ho možné potkat v Tuřanech (13. června), Zvoleněvsi (20. června), Královicích (21. června), Valentově mlýně ve Zbečně (1. srpna.) a také na přehlídce divadelních amatérských souborů PŘEDIVO 2015 v Úholičkách (26. září). Autor: Martina Jehličková
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':