Databáze českého amatérského divadla

Texty: Amaterská Scéna: Ve Volyni uvidíte nejlepší amatérské činoherní inscenace. AS 30.4.2016.

Ve Volyni uvidíte nejlepší amatérské činoherní inscenace

Divadelní Piknik Volyně, celostátní přehlídka amatérských činoherních a hudebních divadel, se letos uskuteční ve dvou prodloužených víkendech 5.–8. a 12.–15. května 2016. V jeho programu se objeví 17 nejlepších inscenací letošní sezóny, které vybrala programová rada z návrhů vzešlých z 18 krajských postupových přehlídek. Těch se zúčastnilo přes 100 souborů.

Činoherní | Hudební

Lze očekávat rozmanitý program. Nebude v něm chybět klasická dramatika, autorské divadlo nebo dokonce i scénické čtení. Přehlídku zahájí Divadelní soubor Lázně Toušeň s dramatizací fantasy příběhu nedávno zesnulého Terryho Pratchetta s názvem Mort.

Milovníci díla Karla Poláčka se mohou těšit na inscenaci Bylo nás pět v podání Divadýlka na dlani Mladá Boleslav. Další klenot české literatury – Vančurovo Rozmarné léto – představí Rádobydivadlo Klapý. Letošní raritou je dvojí nastudování inscenace Jiráskovy Vojnarky (DS J. K. Tyl České Budějovice a Soubor Jiráskova divadla Hronov) a dvě inscenace Levinova Veroničina pokoje (Divadlo Navenek Kadaň a DS Kroměříž). Dokonce se objeví i dvě inscenace jednoho Howdonova textu – jednou pod názvem Dokonalá svatba (DS Ty-já-tr/HROBESO) a podruhé jako Úžasná svatba (DS Vojan Desná – Mladá haluz).

Hostem přehlídky bude Divadlo Letí, které ve Volyni zahraje v neděli 12. května 2016 svou inscenaci 8GB tvrdýho porna v hlavních rolích s Annou Polívkovou a Petrem Vaňkem. Účastníci se mohou těšit na PIQUE-NIQUE QUIZ – celopřehlídkovou soutěž pro diváky o piknikový koš, na BURKE CUP – soutěž (nejen) divadelních týmů o pobyt na příštím ročníku zdarma a již tradiční noční opékání buřtů a všudypřítomné buchty pana Tichého. Slavnostní zakončení přehlídky spojené s vyhlášením výsledků a předáním ocenění se uskuteční formou divadelního pikniku.

Během festivalu budou k jednotlivým inscenacím probíhat diskusní fóra. V lektorském sboru zasednou Kateřina Baranowska (scénografka), Aleš Bergman (režisér a pedagog herectví), Jaromír Hruška (režisér), Petr Christov (divadelní teoretik) a Radvan Pácl (dramaturg). Pro zájemce jsou připraveny i tematické semináře: Jevištní řeč (lektorky Evy Spoustové), Herecký seminář (lektora Martina Vokouna), Storytelling (lektora Martina Haka) a volně přístupný Diskusní klub (pod vedením Milana Schejbala).

Přehlídka se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana.
Celostátní přehlídku z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury pořádá Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, jeho útvar ARTAMA, ve spolupráci s městem Volyně, Volyňskou kulturou a DS PIKI Volyně.
Finanční prostředky poskytlo Ministerstvo kultury, Jihočeský kraj a Město Volyně.

Více informací naleznete na www.divadelnipiknik.cz.

NÁRODNÍ INFORMAČNÍ A PORADENSKÉ STŘEDISKO PRO KULTURU
útvar ARTAMA
Fügnerovo náměstí 1866/5, 120 21 Praha 2
tel.: 221 507 900 • fax: 221 507 929
e-mail: nipos@nipos-mk.cz
www: www.nipos-mk.cz

Kontakt pro média:

Mgr. Simona Bezoušková, obor činoherní a hudební divadlo ARTAMA, tel.: 420 775 508 654, e-mail: bezouskova@nipos-mk.cz
Mgr. Marcela Hančilová, NIPOS, public relations, tel: 420 773 699 368, email: hancilova@nipos-mk.cz

Autor: Amaterská Scéna
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':