Databáze českého amatérského divadla

Texty: HOSTIČKOVÁ, Jana: Kroměřížský divadelní festival (2016) zná své vítěze - výsledky. AS 9.6.2016.

Kroměřížský divadelní festival zná své vítěze

Rozmarně krásně skončil 9. Divadelní festival Ludmily Cápkové v Kroměříži s vidinou výročního desátého divadelního festivalu, který se bude opět konat na konci května příštího roku. Divadelní přehlídka trvala od 26. do 29. 5. 2016 a vítěz získal nominaci na Femad Poděbrady.

Činoherní | Hudební

Publiku se představilo sedm souborů, které bojovaly právě o postup do Poděbrad. Čtvrteční večer zahájila bláznivá komedie Benátky pod sněhem a v pátečním programu měli diváci možnost zhlédnout představení Nízkotučný život o útrapách hubnutí nebo improvizační skupinu s názvem Improdžow. Páteční program byl doplněn i dalšími představeními. Domácí soubor představil svou nesoutěžní inscenaci Veroničin pokoj. Páteční večer zpestřil svým programem Slovo má magickou moc Jan Přeučil, který mluvil o rétorice a správném použití řeči. Jan Přeučil okouzlil svým šarmem publikum a dokonce se po skončení jeho představení osobně setkal s diváky, prohodil s nimi pár slov a diváci si mohli odnést jeho autogram nebo se známým hercem vyfotit. V sobotu jsme mohli vidět inscenaci Opona nahoru v podání souboru Devítka Ostrava a v odpolední části sobotního festivalového dne jsme se dostali do čistě ženského prostředí a to do Dámské šatny. Sobotní večer završilo představení Podzim života je krásný. S přicházejícím večerem měli účastníci festivalu možnost vyjít na komentovanou prohlídku Kroměříží a hlavně Květné zahrady. Nedělním ránem zněly populární muzikálové melodie a to díky Rebelům ze Stodoly.

Celý festival se nesl v duchu Rozmarného léta, včetně kostýmů i náležitého vybavení. Po jednotlivých představeních byl vždy tradiční „kruh“, na kterém se rozebírala odehraná inscenace za přítomnosti účinkujících, účastníků a taktéž lektorů.

Kroměřížská divadelní přehlídka byla završena slavnostním vyhlášením. Vítězem 9. Divadelního festivalu Ludmily Cápkové v Kroměříži se stalo Divadlo Stodola s inscenací Rebelové ze Stodoly, které získalo i cenu za nejlepší mužský herecký výkon a za roli Emana ji získal Tibor Bíbel. Cenu za nejlepší herecký výkon si odnesla Eva Jakubcová za Divadlo Prkno.

Diváci a účastníci si podle ohlasů festival náležitě užili a všichni už se těší za rok na shledanou.


Celkové výsledky Divadelního festivalu Ludmily Cápkové 2016:

Hlavní cena 9. ročníku DFLC a postup na FEMAD Poděbrady – REBELOVÉ ZE STODOLY (Stodola Jiříkovice)

Cena DS Kroměříž – DÁMSKÁ ŠATNA (DS Prkno Veverská Bitýška)

Cena za nejlepší mužský herecký výkon – TIBOR BÍBEL (AMADIS Brno, Stodola Jiříkovice)

Cena za nejlepší ženský herecký výkon – EVA JAKUBCOVÁ (DS Prkno Veverská Bitýška)

Cena divácké poroty – REBELOVÉ ZE STODOLY (Stodola Jiříkovice)

Cena klubu mladých diváků – JAN RACLAVSKÝ a ROMAN ŠVEHLÍK

Cena novinářské poroty – HANÁCKÉ TRIO

Autor: Jana Hostičková
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':