Databáze českého amatérského divadla

Texty: Amaterská Scéna: Blíží se (nejen) divadelní festival Ejhle, loutka! (2016). AS 2.8.2016-Přehlídky a festivaly.

Blíží se (nejen) divadelní festival Ejhle, loutka!

Zveme vás na devátý ročník festivalu Ejhle, loutka, který začíná v pátek 19. srpna večerním programem v bývalé textilce Vonwiller a spol. (Mosilana).

Loutkové

Od 19 hodin vás vystraší Hrozné příběhy, zjistíte, kterých 1000 věcí „sere“ Divadlo pod Palmovkou, a trsnete si při koncertu kapely Voilá!. Kdo ještě nebude mít dost, může se zavrtat do sedačky a zhlédnout loutkový film Malý pán v rámci Letního biografu.

V sobotu 20. srpna budou pro děti a jejich rodiče čekat u kapličky Pod Suticí čtyři pohádky. Nenechávejte doma ani ty nejmenší, protože představení „Batosnění“ je určené dětem od 10 měsíců do 3 let. Následovat budou Aloisem Mikulkou inspirované „Houpací pohádky“ a směsice židovských pohádek v inscenaci „Golem“. K naší velké radosti již po několikáté na festival přijedou žijící legendy loutkového divadla Buchty a loutky, tentokrát se svojí oceňovanou „Norskou pohádkou“. Pro dospělé diváky bude po celé odpoledne ke zhlédnutí výstava výtvarnice Radky Janů přímo u kapličky a v „divadlení budce“ pro ně plzeňské divadlo Geld und Money Theatre několikrát sehraje krátké představení „Kachničky Oshidory“. Samozřejmostí je dobré občerstvení, výborná káva z Café na kole a výtvarné dílny.

Večerní program se bude odehrávat opět ve Vonwillerce. Zahájí ho promítání Malého pána, následovat bude koncert kapely divadla Športniki „Jahodové děti“. Kdo ještě nezažil na vlastní kůži totální loutkovou improvizaci, zveme ho na představení „Zchudlý loutkář“ Mareka Bečky z Buchet a loutek. Věhlasná Husa na provázku nám z Brna přiveze grotesku „Laurel, Hardy a ti druzí“ a diváci lačni loutkové poezie nechť se těší na „Sólo matches“. Divadelní maraton zakončí djské trio z Liberce „Bukkake Brothers and Sister“ svým bujarým tanečním setem.

Festival se koná za finanční podpory města Žamberka a Pardubického kraje.

Více informací o programu najdete na layno.cz

Autor: Amaterská Scéna
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':