Databáze českého amatérského divadla

Texty: PILAŘ, Jakub: Ochotnický spolek ŽUMPA oslaví 15 let od první premiéry. AS 8.2.2017.

Ochotnický spolek ŽUMPA oslaví 15 let od první premiéry

Ochotnický spolek ŽUMPA (Žebravé umělecké panoptikum) funguje v Nučicích v okrese Praha – západ od roku 2002. Letošní divadelní jaro bude tedy ve znamení oslav půlkulatého výročí a k této příležitosti uvedeme hned několik zajímavých divadelních her. Vrátíme se do úplné historie ke kořenům našeho spolku, představíme v obnovené premiéře jednu z úspěšných her a uvedeme také zcela nové představení.

Činoherní | Experimentální

Prvním jarním představením, které jsme připravili v obnovené premiéře, je hra Davida Draxlera Tajné dveře. Představení bylo v Nučicích poprvé uvedeno 9. 11. 2007 a setkalo se u diváků s velmi kladnými reakcemi. Proto jsme se rozhodli, po téměř deseti letech, hru nazkoušet znovu. Tentokráte však v dosti pozměněném obsazení. Hlavních rolí se ujali nejmladší členové našeho spolku, kteří donedávna působili především v naší dětské sekci, tzv. ŽUMPIČCE. Obnovená premiéra a první repríza budou uvedeny v Lidovém domě v Nučicích v rychlém sledu, a to 10. března a 24. března 2017 vždy od 19 hod. Hra je o vztazích, romantice a milostném jiskření, a tak bylo občas složitější, ale také velice zábavné, některé scény zkoušet. Jak jsme se s těmito úkoly vyrovnali, se přijďte přesvědčit sami, jistě se budete dobře bavit.

Další divadelní akce proběhne na naší domácí scéně v Nučicích ve středu 26. dubna 2017. Tento den je pro historii našeho souboru zásadní, protože přesně před 15 ti lety, 26. dubna 2002 byla uvedena premiéra našeho prvního divadelního počinu. Hra autorky Nadi La Mantii Magulové Komu zvoní mobil?, je moralitkou a pojednává o tom, jak bezcenný a uvržený mimo společnost si může člověk připadat, pokud nemá mobilní telefon. Ač dnes máme mobilní telefon skutečně všichni, hra je stále aktuální a její přesah se nás může dotknout i v současné době. Právě proto jsme se rozhodli, v rámci oslav našeho výročí, hru „oprášit“ a prezentovat ji pro naše diváky jako scénické čtení. Tato forma zinscenování dramatického textu bude pro nás i pro nučické publikum novou zkušeností a věříme, že diváky osloví.

Konec patnácté divadelní sezóny uzavřeme ve velkém stylu. Celovečerní hrou Dámská šatna z pera skvělého dramatika, režiséra, herce, pedagoga a spisovatele Arnošta Goldflama. Zkoušky probíhají již od začátku letošního roku a naše čtyři herečky a jeden herec dělají, pod režijním vedením Jakuba Pilaře, maximum pro úspěšné uvedení této inscenace v červnu 2017.

Ochotnický spolek ŽUMPA rozhodně nezahálí a budeme velice rádi, když společně s námi oslavíte naše významné jubileum a udržíte nám svou přízeň i v roce 2017. Více o spolku na našem webu či na facebooku

Autor: Jakub Pilař
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':