Databáze českého amatérského divadla

Texty: KOĎOUSKOVÁ, Vlaďka: Pohárkové vavříny patří Desné (výsledky Pohárku, Železný Brod 2017). AS 27.2.2017.

Pohárkové vavříny patří Desné

Pohárek monologů a dialogů SČDO v Železném Brodě se uskutečnil 18. února. V odborné porotě i letos zasedli pro někoho přísní, pro jiné spravedliví, pro další přátelští, rozhodně však uznávaní Rudolf Felzmann, Jaromír Kejzlar a Bohuslav Dušta.

Činoherní | Experimentální

Začínalo se Kandrdáskem, tedy soutěží pro děti, následoval Pohárek, kde s monology a dialogy vystupují dospělí a odpoledne se na scénu dostaly dvě jednoaktovky. Tolik novinářská fakta. Železnobrodské divadlo je samo o sobě příjemným a krásným místem, kam se herci vždy rádi vracejí. O organizaci celého Pohárku se postaralo Divadelní studio Hamlet Železný Brod. Jeho členové připravili pro účinkující báječné zázemí s občerstvením a technickou podporou, za což jim patří velký dík. Poděkování patří i Libereckému kraji a městu Železný Brod.

V odborné porotě i letos zasedli pro někoho přísní, pro jiné spravedliví, pro další přátelští, rozhodně však uznávaní Rudolf Felzmann, Jaromír Kejzlar a Bohuslav Dušta. Pánové celou dobu svým odborným a profesionálním pohledem dohlíželi na všechna vystoupení.

Je potřeba vědět, že z oblastního kola v Železném Brodě se dá postoupit na národní přehlídku monologů a dialogů ve Velké Bystřici. Tato událost proběhne od 10. do 12. června.

Z Kandrdásku si přímou nominaci na národní přehlídku v Brandýse nad Labem odnesli sourozenci Hakenovi za dialog Romeo a Julietka. A teď pozor! Statisticky byla na 300 procent úspěšná Desná, respektive její divadelní soubor Vojan Mladá haluz. Volnou vstupenku na bystřická prkna má Honza Lála za monolog (Aldo Nikolaj – Solidarita) a manželé Koďouskovi za dialog (Aldo Nilolaj – Šestkrát do černého). Doporučení poroty získal Lukáš Frydrych (Vlastimil Peška – Jeppe a Pán Bůh v kraťasech). O jeho účasti bude rozhodovat programová rada ve Velké Bystřici.

Když však pomineme samotnou soutěž, Kandrdásek a Pohárek je ideální příležitostí potkat divadelníky všech generací a strávit příjemný den ve společnosti stejně zapálených kolegů a kamarádů. A to je moc dobře.

Lukáš Frydrych za soubor Vojan Desná – Mladá haluz

Autor: Vlaďka Koďousková
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':