Databáze českého amatérského divadla

Texty: Pyšely, Sokol, 2003-2005 , Historie souboru, Sládková, Alena

Ochotnický soubor T. J. SOKOL Pyšely
vznikl v únoru roku 2003 z iniciativy několika divadlu ochotných lidí, kteří, notabene, do té doby nezískali ani tu minimální zkušenost s chozením na Divadle. O to větší měli odvahu to zkusit a první hrou, kterou si dovolili nastudovat, byli Horníčkovi Dva muži v šachu. Tradice ochotnického divadla, která byla v Pyšelích přerušena někdy koncem padesátých let minulého století, se najednou ukázala být nezapomenuta a diváci od tohoto prvního počinu svých ochotníků se na každé jejich představení těší.
Druhou premiérou ještě téhož roku na Vánoce byly Zpěvy sladké Francie. Božíhodová premiéra se ukázala být natolik úspěšná svou atmosférou, že soubor byl vlastně vyzván, aby na příští Vánoce – tedy na ty, co právě minuly – nastudoval něco nového. A tak co slíbil, splnil. Na Štěpána 2004 spatřilo světlo světa svou premiérou hudební představení Malované na skle. Ale ještě před tím, v červnu měla premiéru hra amerického autora Franka D. Gilroye Kdo zachrání kovboje?
V současné době se soubor připravuje na založení nové tradice. Rád by v Pyšelech zavedl večery poezie a monodramat. V jarních měsících letošního roku se uskuteční první představení tohoto druhu a na podzim se soubor svým divákům představí v nové premiéře, jejíž titul ještě nebyl zveřejněn.
Alena Sládková

Ex Programová brožura IV. NP sokolských och. divadel 2005
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':