Databáze českého amatérského divadla

Texty: Inscenace Přelet nad kukaččím hnízdem brněnského bezbariérového divadla Barka, 2015

V brněnském divadle Barka se chystá inscenace pro osoby se sluchovým postižením
Kategorie: Informace 28.4.2015
Inscenace Přelet nad kukaččím hnízdem brněnského bezbariérového divadla Barka s přítomností slyšících a neslyšících tlumočníků do českého znakového jazyka vznikla ve spolupráci s vysokoškolským Střediskem Teiresiás. Poprvé bylo tlumočené představení uvedeno na konci února v souvislosti ukončení projektu ExpIn. Na přilehlých obrazovkách se objevily i české titulky. Představení bylo obohacené i hlasovými komentáři pro nevidomé.
Představení je o tom, že do prostředí psychiatrické léčebny přichází hazardní hráč Patrick McMurphy, který simuluje duševní chorobu, aby se vyhnul namáhavé práci na vězeňské farmě. Svobodomyslný frajírek svým chováním zcela změní zaběhlé pořádky na oddělení i životní postoj svých spolupacientů. Přelet nad kukaččím hnízdem je známý především díky filmovému zpracování režiséra českého původu Miloše Formana. Oscarový film vychází ze stejnojmenné divadelní hry Dale Wasermana. Nyní hru nastudovali členové ochotnického souboru Divadlo Járy Pokojského, jehož někteří členové jsou na vozíku.
Nyní divadlo Barka plánuje tlumočené představení znovu představit v neděli 10. května.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':