Databáze českého amatérského divadla

Texty: VRCHOVSKÝ, Ladislav: Štítina, Štivadlo 2017 – závěrečný protokol. Web SČDO, 18.05.2017.

tivadlo 2017 – závěrečný protokol
18.05.2017 10:07

Regionální postupové soutěže venkovských divadelních souborů Štivadlo 2017 se zúčastnilo celkem šest soutěžících divadelních souborů.

O nominaci a doporučeních rozhodovala tříčlenná porota v složení Veronika Otlíková, Dušan Zakopal a Ladislav Vrchovský (předseda).

Porota Štivadla 2017 nominuje do programu národní přehlídky Krakonošův divadelní podzim 2017 inscenaci hry Davida Tristrama Opačné pohlaví v provedení DS Divadlo pod zámkem Kyjovice.

Porota Štivadla 2017 doporučuje do programu národní přehlídky Krakonošův divadelní podzim 2017 v prvním pořadí inscenaci hry Marka Camolettiho A do pyžam v provedení DS ŠAMU Štítina.

Porota Štivadla 2017 doporučuje do programu národní přehlídky Krakonošův divadelní podzim 2017 ve druhém pořadí inscenaci hry Franka Wedekinda Probuzení jara v provedení DS Osvětové besedy Velká Bystřice.

Úroveň letošního ročníku Štivadla byla velmi vysoká. Porota byla nucena rozhodnout o nominaci mezi dvěma inscenacemi, z nichž každá dosahuje úrovně národní přehlídky, podobná situace byla i u doporučeních – z hlediska propzic je možné doporučovat jen dvě inscenace, nicméně doporučení by si zasloužily tři (včetně pohádky Pavlík je nemocný v provedení Dodivadla Dobroslavice.) V případě, že by organizátoři KDP 2017 hledali jako hosta přehlídky soubor s nastudovanou pohádkou, je titul Pavlík je nemocný titulem velmi vhodným.

Za porotu Štivadla 2017 Ladislav Vrchovský.

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':