Databáze českého amatérského divadla

Texty: HALAMOVÁ, Ivana: L.S.D. se představil s další premiérou. AS 14.6.2017.

L.S.D. se představil s další premiérou

L.S.D. (Lučanský spolek divadelní) se cítí být ještě stále nováčkem mezi ochotnickými soubory. Přestože má k dispozici velmi omezené zázemí, nechybí mu nadšení a odchodlání pro divadelní práci. Domácímu publiku se představil premiérou své čtvrté hry.

Činoherní

V sobotu 10. června 2017 shlédli diváci v sokolovně v Lučanech nad Nisou v pořadí již čtvrtou premiéru místního divadelního spolku. Opět se jednalo o komediální žánr, protože nic vážného ani z dílny L.S.D. (Lučanského spolku divadelního) snad očekávat nelze. Na sto diváků shlédlo hru Noela Cowarda „Rozmarný duch“. V publiku jistě seděla řada diváků, kteří jsou přísně racionální a na spiritismus nevěří. Přesto bylo z hlediště cítit velké napětí a očekávání, zda se bláznivé vyvolávačce duchů madam Arcati přeci jen nepodaří nějakého toho ducha na jeviště přilákat. A povedlo se! Pro Charlese Condomina, spisovatele, který chce od madam Arcati jen okoukat nějaké ty triky a žargon pro svou novou knihu, je velkým překvapením a také velkou komplikací, že s ním po seanci hodlá sdílet společnou domácnost duch jeho bývalé ženy Elvíry. Ta je viditelná pouze pro svého manžela a nové paní Condominové příslušně pije krev. A koho mohli diváci vidět během premiéry na jevišti? Charlese Condomina ztvárnil Jiří Krasl, Elvíru, co by první ženu nebožku, Ludmila Formáčková. Zákonitou, a někdy až hodně živou, manželku Ruth skvěle zahrála Hanka Hilleová. V rolích doktora Bradmana a jeho upovídané ženušky, kteří nesměli chybět při seancích a následně léčit tělesné a duševní následky některých zúčastněných, se představil Miloš Rydval a Lenka Kočová. Z trošku nešikovné služebné Edith se sice vyklubalo utajené médium v domě, ale stále to byla Pavla Onodiová. A v neposlední řadě na jevišti střídavě pobíhala a chvílemi polehávala Ivana Halamová jako madam Arcati.

A koho na jevišti vidět nebylo? Určitě režisérku Janu Kouřilovou, která s napětím v hledišti sledovala výkon svých oveček. A pak taky nápovědu Jarku Petržílkovou, která zase s napětím sledovala, co ti na jevišti přeskočí nebo zapomenou. A nelze nezmínit také zvukařku Vlaďku Lelkovou a osvětlovače Zdendu Veškrnu, jejichž dokonalá práce byla pro úspěch představení nezbytností. Věříme, že se diváci dobře bavili a také si odnesli ponaučení. Není totiž záhodno zahrávat si s okultními vědami a brát spiritismus na lehkou váhu, protože manželské vztahy nekončí ani na onom světě a mít dvě ženy není žádná legrace, i když ta druhá je nebožka.

Autor článku: Jana Kouřilová

Autor: Ivana Halamová
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':