Databáze českého amatérského divadla

Texty: HRABOVSKÁ, Nicol: Romeo a Julie na cestách. AS 27.7.2017.

Romeo a Julie na cestách

Studentská umělecká skupina OLDstars se v pondělí 31. července na Lodi Tajemství na řece Vltavě v Praze vydává na letní divadelní turné ROADMEO aneb Mor na ty vaše rody. Od posledního červencového večera do 10. srpna navštíví celkem 10 míst, na kterých představí verzi jednoho z nejsilnějších příběhů světových jevišť – příběh ROMEA A JULIE. V moderním překladu Martina Hilského je tato plenérová inscenace současným pohledem na tragické vyvrcholení osudového vztahu.

Činoherní

Openairová inscenace měla premiéru na benefičním divadelním festivale v Roudnici nad Labem. V titulních rolích Romea a Julie se představí čerstvě přijatí studenti činoherního herectví DAMU Samuel Toman a Anežka Šťastná. Na konci července se nejslavnější milenci světa svezou na Lodi tajemství na řece Vltavě v Praze a v srpnu se podívají do Kouřimi, Nymburka, na hrad Křivoklát, festival Povaleč, hrad Točník, hrad Radyně, Klášter v Kladrubech u Stříbra, Bečov nad Teplou nebo zámek Manětín.

Pod širým nebem zprostředkují herci setkání s nesmrtelným příběhem velké lásky, z pera alžbětinského velikána. Romeo je puberťák. Zajímá se víc o holky než o školu. S rodiči spíš bojuje, než žije. Jeho důvěrníkem je kněz Vavřinec, který má dokonalý plán.
Romeo a Julie v Klášteře v Roudnici

Hrají: Samuel Toman, Anežka Šťastná, Karolína Vaňková, Kateřina Humhalová, Tomáš Weisser, Petr Šedivý, Ondřej Kulhavý, Antonín Brukner, Václav Šamárek, Petr Smyczek a další…

Režie: Tomáš Staněk

Více informací naleznete na webu www.oldstars.cz, vstupenky je možné zakoupit i přes síť GoOut..

Inscenace trvá 90 minut bez přestávky. V inscenaci se používají tabákové výrobky a střelné zbraně.

Autor: Nicol Hrabovská
Přílohy:
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':