Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kunžak, přehled divadelních her sehraných žáky Obecné a měšťanské školy, ZDŠ a ZŠ Kunžak v období 1910–2017, dětský soubor i loutkové divadlo

DĚTSKÉ DIVADLO kunžacké školy 1910–2017, zpracovala Eva Krafková, 2017.

1910
Pod Blaníkem
Zahrada bludiček

1911
Kukačka, režie Vobišová
Čarovná pradlena, režie Vobišová
Zahradnice

1912
Koláče

1914
Práce šlechtí

1915
Zakletá princezna, loutkové divadlo

1917
Josef Skružný: Žabec, režie Štětka
Sirotkův štědrovečerní dar
Večeře
Indiáni (představení vytvořil soubor)

1918
Honza v zakletém zámku, režie Voborník
Jak Honza čerta napálil, loutkové divadlo
Zlatá husa, režie Brabec

1919
Čert a Káča, loutkové divadlo


1920
Josef Skružný: Kometa Hanzelínova
Z pohádky do pohádky, loutkové divadlo
Zkáza tvrdého meče
Míček na cestách

1921
Sběh a válečný invalida, loutkové divadlo
Černou roklí pro milou
Velčovský poklad
Ubrousku, prostři se

1922
Jaroš: Otesánek
Kašpárek a lesní ženka, loutkové divadlo
Očarovaný kozák, loutkové divadlo
Prsten, loutkové divadlo
Chytrá princezna, loutkové divadlo
Pasák a pyšná princezna Katilína, loutkové divadlo

1923
Krejčí, švec a Kašpárek, loutkové divadlo
Voják, loutkové divadlo
Mazání z Ameriky, loutkové divadlo
Konec světa, loutkové divadlo
Honza u krále, loutkové divadlo
Princezna včelka, loutkové divadlo
Honza, kovář a čert, loutkové divadlo
Krakonošova zahrádka, loutkové divadlo

1924
Dračí nevěsta, loutkové divadlo

1925
Kašpárek slouží u černokněžníka, loutkové divadlo
Květ kapradí, loutkové divadlo
Za panem prezidentem do Prahy, loutkové divadlo
Kašpárkův bratříček, loutkové divadlo
O princezně, rytíři a draku, loutkové divadlo
Jak Vonásek přišel o koláče, loutkové divadlo

1926
Světluška
Na stříbrné pavučině, loutkové divadlo
Panoš Jiří, loutkové divadlo

1927
Ivanovo štěstí, loutkové divadlo

1928
Pyšná princezna, loutkové divadlo
Blaničtí rytíři, loutkové divadlo

1929
Za panem prezidentem do Prahy, loutkové divadlo

1930
Danihelský: Černou roklí pro mou milou

1931
Perníková chaloupka

1933
Karel Fořt: Trampoty mistra Konopáska
Jak se Honza ženil, loutkové divadlo
Kašpárek má posvícení, loutkové divadlo

1934
Jor: Zapálení Bělehradu, loutkové divadlo
Scheiner: Dva bratři, loutkové divadlo

1935
Čech: Kašpárkův boj s čerty, loutkové divadlo
Kopecký: Franc na zámku, loutkové divadlo
Mašínová: Velešovský poklad, loutkové divadlo

1936
Alois Jirásek: Lucerna, loutkové divadlo

1937
Jak Honza čerta chytil, loutkové divadlo
Bohumil Schweigstill: Honza, kovář a čert, loutkové divadlo
Mácha: Osada skřivánků

1938
Jak Kašpárek se Šmidrou obelstili hastrmana

1939
František Kňourek: Jiříkovy housle

1955
Popelka

1960
Hůlková: Sestry a růže

1963
Ilona ze VIII.B

1965
Ševcovská pohádka, režie Dvořáková
Poškolácký kabaret, režie Dvořáková, Hesoun

1969
Král 3333, režie Hesoun

1974
Korostylev: Čáry, máry, fuk, režie Hesounová

1986
Jan Jílek: Hloupý Honza, režie Eva Krafková
Herci: Kouřilová, Horáková, Vikrorin, Emrová, Mátlová, Zeman, Hanzl, Povolný, Beran, Chudomelka, Vondrák, Pudilová, Brunnerová, Hájek, Hájková, Říčařová.

1988
Josef Mlejnek: Létající třída, režie Krafková, Dobešová
Herci: Popela, Pospíšil, Kouřilová, Zátopková, Švecová, Hynková, Průchová, Emrová, Říčařová, Burianová, Winkler, Vítek, Škrabalová, Ševčíková, Brunnerová, Matoušková, Pazourová, Petráková, Smejkal, Koranda, Mrkva, Navrátil, Čachotská, Mrkva.

1989
Miloš Macourek: Jedničky má papoušek, režie Krafková, Dobešová
Herci: Spurná, Sýkorová, Pudilová, Miláčková, Sýkorová, Škrabalová, Švecová,Říčař, Pechová, Popela, Mrkva, Čapková, Petráková, Průchová, Burianová, Hynková, Navrátil, Hlinková, Svobodová, Vítek, Říčařová, Jirků, Pudilová, Pazourová, Vašková.

1995
Popelka, režie Krafková, loutkové divadlo
Účinkující: Olga Popelová, Milena Havlíková, Květoslava Zušťáková, Zbyněk Brosch, Lukáš Doupník, Petr Hladeček, Miroslav Svoboda, Lucie Povolná, Radka Matoušková, Ondřej Miláček.

1996
Dobrodružství zvířátek, režie Krafková, loutkové divadlo
Účinkující: Eliška Mládková, Milena Havlíková, Květoslava Zušťáková, Klára Baranová, Alena Jirků, Jiří Doupník, Petr Hladeček, Tomáš Zátopek, Zbyněk Brosch.

1997
Čarodějnická pohádka, režie Krafková
Herci: Milena Havlíková, Hana Beranová, Květoslava Zušťáková, Zbyněk Brosch, Jiří Doupník, Klára Beranová, Petr Hladeček, Zuzana Pazourová, Eliška Mládková, Tomáš Zátopek. Technika: Milda Korda.

1998
Láry Fáry, režie Krafková.
Herci: Eva Mikulecká, Martina Anderlová, Dana Hrůzová, Klára Klímová, Roman Hřebecký, Jiří Doupník, Dagmar Strnadová, Gábina Marková, Jana Dvořáková.

1999
Mlejnek: Létající třída, režie Krafková, Pechová
Herci: Ondřej Šamal, Jiří Doupník, Roman Hřebecký, Eva Korandová, Roman Čižinský, Lucie Štěpánková, Petra Kralovanská, Kateřina Hudziecová, Jitka Mátlová, Veronika Kašíková, Lenka Dvořáková, Oksana Serednytská, Klára Klímová, Martina Anderlová, Anna Spurná, Jan Trepka, Martina Kubešová, Marie Buzková, Ondřej Buzek, Renata Pocarová.

2000
Kniha džunglí, režie Krafková
Herci: Klára Klímová, Marie Buzková, Pavel Spurný, Ondřej Buzek, Michaela Matějková, Petra Kralovanská, Helena Prokešová, Veronika Kašíková, Eva Korandová, Lucie Štěpánková, Lucie Šíchová, Dominika Rudá, Martina Anderlová, Dominika Bílá, Veronika Holcová, Kateřina Hudziecová, Martina Kubešová, Eva Kudrnová, Renata Pocarová, Anna Spurná, Denisa Šolínová, Jan Burian, Roman Čižinský, Barbora Hudziecová, Ondřej Šamal, Eliška Košťálová, Jan Trepka, Tereza Vilímková.

2001
Malý Bizon, režie Krafková
Herci: Vojtěch Štěpánek, Eva Korandová, Roman Čižinský, Rostislav Lubina, Karel Hanzal, Veronika Kašíková, Lenka Dvořáková, Klára Klímová, Ondřej Šamal, Jitka Mátlová, Petra Kralovanská, Lucie Šíchová, Ondřej Buzek, Filip Vilímek, Pavel Spurný, Marie Buzková, Michaela Matějková, Dominika Rudá, Jaroslava Pavoučková, Tereza Vilímková, Eliška Košťálová, Monika Křehlíková, Helena Prokešová, Lucie Štěpánková, Jan Burian, Martina Anderlová, Jan Eichler, Michaela Bohuslavová.

2002
Čort: Čert Makrela, režie Krafková
Herci: Jan Eichler, Jan Burian, Vojtěch Štěpánek, Tereza Filsaková, Mirka Ferdanová, Michaela Bohuslavová, Hana Bitalová, Pavel Spurný, Jiří Vojta, Pavel Ferdan, Eva Nováková, Martina Anderlová, Klára Klímová, Eva Korandová, Tereza Bílková, Veronika Pavouková, Kateřina Kudrnová, Marie Buzková, Patra Marková, Michaela Matějková, Dominika Rudá, Tereza Vilímková, Ondřej Buzek, Jitka Mátlová, Lucie Šíchová, Lucie Štěpánková, Ondřej Šamal, Helena Prokešová, Lenka Dvořáková, Monika Křehlíková, Veronika Kašíková, Karel Hanzal, Roman Čižinský.

2003
Stopět, režie Krafková
Herci: Pavel Spurný, Marie Buzková, Alice Soukupová, Patra Marková, Kateřina Kudrnová, Karolína Panušová, Dominika Rudá, Tereza Vilímková, Helena Prokešová, Lucie Štěpánková, Jitka Mátlová, Lucie Šíchová, Dana Vrbová, Jan Burian.

Jak vznikly barvy, režie Jirsová
Herci: Natálie Fáberová, Jiří Vojta, Hana Bitalová, Vojtěch Štěpánek, Jana Krupková, Lucie Kudrnová, René Máca, Dagmar Vaňásková, Tereza Dvořáková, Lucie Beranová, Lucie Řezková, Jitka Skalická, Mirka Ferdanová, Aneta Nováková, Veronika Pavouková, Monika Králová, Tereza Bílková, Nikola Přibylová, Jana Mátlová.

2004
Zlatá brána, režie Krafková
Herci: Linda Vojtová, Jiří Vojta, Dagmar Vaňásková, Vladimír Skalický, Tereza Buzková, Hana Bitalová, Marie Straková, Natálie Fáberová, Lucie Kovářová, Lucie Řezková, Eva Nováková, Jitka Skalická, Lucie Kudrnová, Nikla Přibylová, René Máca, Vojtěch Štěpánek, Vojtěch Pudil, Pavel Spurný, Tereza Dvořáková, Lucie Rehardtová, Eliška Kovářová, Michaela Švecová, Radek Švec, Veronika Pavouková.

2005
Jiří Trnka: Zahrada, režie Krafková
Herci: Hana Bitalová, Tereza Buzková, Natálie Fáberová, Veronika Hrbová, Leontina Králová, Lucie Kudrnová, Daniela Plhalová, Marie Straková, Michaela Švecová, Dagmar Vaňásková, Linda Vojtová, Marek Fáber, Jakub Fišer, Jan Hájek, René Máca, Lukáš Přikryl, Vojtěch Pudil, Štěpán Smejkal, Jiří Vojta.

2006
Staré pověsti české I., režie Krafková
Herci: Adéla Bitalová, Karolína Březinová, Štěpán Smejkal, Veronika Hrbová, Lukáš Přikryl, Linda Vojtová, Tereza Buzková, Michaela Švecová, Michaela Vítková, Vojtěch Pudil, Lucie Březinová, Aneta Bočková, Jiří Vojta, Hana Bitalová, Dagmar Vaňásková, René Máca, Marek Fáber, Natálie Fáberová, Daniela Plhalová.

2007
Staré pověsti české II., režie Krafková
Herci: Jiří Vojta, Jan Hájek, Marek Fáber, Vojtěch Pudil, Natálie Fáberová, Hana Bitalová, Lukáš Pocar, Lukáš Přikryl, Jakub Šamal, Štěpán Smejkal, Jana Okálová, Adéla Bitalová,Veronika Hrbová,Daniela Plhalová,Tomáš Procházka, Tereza Buzková, Linda Vojtová, Aneta Mitasová, Michaela Švecová.

2008
Černošský pánbůh a páni Izraelité, režie Krafková
Herci: Jiří Vojta, Jan Hájek, Hana Bitalová, Adam Matějka, Eliška Kovářová, Matyáš Pflug, Tomáš Procházka, Jakub Šamal, Linda Vojtová, Štěpán Smejkal, Jan Hájek, Tomáš Procházka, Štěpán Smejkal, Jan Mátl, Linda Burianová, Lukáš Pocar, Matyáš Pflug, Adéla Bitalová, Jana Okálová, Daniel Vytiska, Kateřina Rozporková, Vendula Grausamová, Daniela Plhalová, Tereza Buzková, Eliška Kovářová, Linda Vojtová, Lukáš Přikryl, Veronika Hrbová, Aneta Mitasová, Natálie Fáberová, Zuzana Vytrhlíková, Michaela Švecová, Hana Bitalová, Dagmar Vaňásková.

Cherubín

2009
Královna Koloběžka, režie Krafková
Herci: Hana Bitalová, Veronika Hrbová , Jiří Vojta, Tereza Buzková, Eliška Kovářová, Daniela Plhalová, Natálie Fáberová, Linda Vojtová, Tereza Hrbová, Vojtěch Hrba, Daniel Vytiska, Linda Burianová, Oksana Dorosh, Kateřina Rozporková, Lukáš Pocar, Mirka Zídková, Jan Mátl, Tomáš Drobil, Jana Okálová, Matzáš Pflug, Adéla Bitalová, Adéla Zabloudilová, Tereza Kotlánová, Vendula Grausamová, Adam Matějka.

2010
Kolotoč v Africe, režie Krafková
Herci: Tereza Hrbová, Martin Masopust, Daniel Vytiska, Vojtěch Hrba, Lukáš Pocar, Jan Mátl, Linda Burianová, Kateřina Rozporková, Oksana Dorosh, Mirka Zídková, Michal Pikryl, Markéta Geistová, Karolína Vrbová, Adéla Zabloudilová, Adéla Bitalová, Jana Okálová,Matyáš Pflug, Adam Matějka, Jana Šteflová, Lukáš Přikryl, Veronika Hrbová, Eliška Kovářová, Linda Vojtová, Natálie Fáberová.

2011
Cirkus a ještě veselejší Kašpárek, režie Krafková
Herci: Jana Šteflová, Natálie Fáberová, Veronika Hrbová, Adam Matějka, Lukáš Přikryl, Daniel Vytiska, Vojtěch Hrba, Lada Švecová, Tereza Hrbová, Lucie Pechová, Martina Pazourová, Eliška Jirků, Barbora Trepková, Kristýna Korandová, Mirka Zídková, Jana Okálová, Adéla Bitalová, Adéla Zabloudilová, Karolína Vrbová, Andrea Rozporková, Gabriela Škripková, Janka Bogdan, Oksana Dorosh, Jan Zeman, Michal Přikryl, Martin Vrba, Linda Burianová, Markéta Geistová, Kateřina Rozporková, Lukáš Pocar, Martin Masopust, Vojtěch Švec, Jan Mátl.

2012
Směsice z naší televizní krabice, režie Krafková
Herci: Klára Štruplová, Adéla Kovářová, Lucie Pechová, Eliška Jirků, Lada Švecová, Anna Vytisková, Martina Pazourová, Vojtěch Švec, Ivan Zajíček, Markéta Geistová, Kateřina Rozporková, Adéla Bitalová, Ivanna Bogdan, Magdaléna Kolmanová, Mirka Zídková, Linda Burianová, Tereza Hrbová, Jan Mátl, Lukáš Jirků, Michal Přikryl, Martin Vrba, Veronika Zichová, Sára Hofbauerová, Monika Paďouková, Oksana Dorosh, Karolína Vrbová, Daniel Vytiska, Martin Masopust, Vojtěch Hrba, Eliška Kovářová, Veronika Hrbová, Adam Matějka, Lukáš Přikryl, Barbora Trepková.

2013
Půlminutové horory, režie Krafková
Herci: Klára Pechová, Matěj Janák, Kateřina Jandová, Iva Švecová, Adéla Kovářová, Ivan Zajíček, Eliška Povolná, Klára Štruplová, Vojtěch Švec, Lucie Pechová, Martina Pazourová, Eliška Jirků, Lukáš Jirků, Monika Seitlová, Barbora Trepková, Tereza Hrbová, Martin Vrba, Kristýna Korandová, Jan Zeman, Sára Hofbauerová, Monika Paďouková, Veronika Zichová, Vojtěch Hrba, Lada Švecová, Daniel Seitl, Daniel Vytiska, Karolína Vrbová, Miroslava Zídková, Magdaléna Kolmanová, Markéta Geistová, Linda Burianová, Jana Okálová, Adéla Bitalová, Leona Michálková, Nikola Strnadová, Adam Matějka.

2014
Viking Vike, režie Krafková
Herci: Justýna Zichová, Veronika Hanzlová, Klátra Pechová, Kateřina Jandová, Anna Vytisková, Iva Švecová, Klára Štruplová, Adéla Kovářová, Ivan Zajíček, Lucie Pechová, Martina Pazourová, Monika Seitlová, Eliška Jirků, Monika Paďouková, Tereza Hrbová, Martin Vrba, Jan Zeman, Veronika Zichová, Sára Hofbauerová, Barbora Trepková, Lada Švecová, Daniel Seitl, Daniel Vytiska, Markéta Geistová, Karolína Vrbová, Michal Přikryl, Linda Burianová, Miroslava Zídková, Jana Okálová, Adéla Bitalová, Vojtěch Švec, Lukáš Emr, Jiří Emr.

2015
Cesta do vesmíru, režie Krafková
Herci: Lukáš Zeman, Josef Kašpárek, Nela Chválová, Justýna Zichová, Johana Matějková, Klára Pechová, Veronika Hanzlová, Kateřina Jandová, Iva Švecová, Anna Vytisková, Filip Šimánek, Ondřej Beran, Ivan zajíček, Klára Štruplová, Adéla Kovářová, Martina Pazourová, Lucie Pechová, Eliška Jirků, Monika Seitlová, Zina Samková, Vojtěch Švec, Lukáš Emr, Martin Vrba, Jan Zeman, Veronika Zichová, Daniel Vytiska, Lada Švecová, Daniel Seitl, Markéta Geistová, Michal Přikryl, Linda Burianová, Karolína Vrbová, Jiří Emr, Miroslava Zídková.

2016
Nemocné pohádky, režie Krafková
Herci: Vojtěch Gröschl, Marie Janáková, Beáta Vrbenská, Josef Kašpárek, Lukáš Zeman, Johana Matějková, Nela Chválová, Diana Melicharová, Veronika Hanzlová, Maya Čuchna, Klára Pechová, Aneta Dvořáková, Viktorie Meixnerová, Natálie Zabilková, Eliška Šváchová, Jan Trepka, Karolína Brachová, Kateřina Jandová, Iva Švecová, Karin Baránková, Anna Vytisková, Filip Šimánek, Ivan zajíček, Jakub Beran, Ondřej Beran, Eliška Jirků, Alice Müllerová, Lucie Pechová, Martina Pazourová, Monika Seitlová, Jan Zeman, Daniel Vytiska, Daniel Seitl, Marek Michl, Lucie Hrádková.

2017
Jak vznikly barvy, režie Krafková
Herci: Václav Gröschl, Mikuláš Hlína, Paulína Hábová, Vítek Senar, Marie Janáková, Vojtěch Gröschl, Lukáš Zeman, Johana Matějková, Liliana Eygegová, Nicholas Marko, Julie Zabloudilová, Nela Chválová, Lucie Pechová, Alice Müllerová, Martina Pazourová, Monika Seitlová.

Objevy a vynálezy, režie Krafková
Herci: Josef Kašpárek, Tereza Martínková, Natálie Zabilková, Eliška Šváchová, Veronika Hanzlová, Diana Melicharová, Aneta Dvořáková, Klára Pechová, Maya Čuchna, Viktorie Meixnerová, Iva Švecová, Karin Baránková, Anna Vytisková, Julie Smejkalová, Jan Trepka, Dana Seitlová, Libor Kopřiva, Jakub Beran, Ondřej Beran, Ivan Zajíček, Lucie Spěváčková, Eliška Jirků, Lucie Pechová, Alice Müllerová, Martina Pazourová, Monika Seitlová, Jan Zeman.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':