Databáze českého amatérského divadla

Texty: BRYCHTOVÁ, Zdeňka: Divadlo Kámen slaví 10 let ve vlastním studiu na Invalid. AS 6.11.2017.

Divadlo Kámen slaví 10 let ve vlastním studiu na Invalid

Divadlo Kámen oslaví ve čtvrtek 9.11. své desetileté působení ve vlastním komorním prostoru na karlínské Invalidovně. Oslaví ho nejnovější hrou Přibližně dvaatřicet zubů s prof. Milošem Horanským a jednou z nejstarších her 48 lepáků.

Činoherní

Divadlo Kámen vystřídalo během své téměř dvacetileté existence několik prostorů. Zpočátku působilo například v Karlínském Spektru, Žižkovském divadle Járy Cimrmana či Divadle v Celetné. Od roku 2007 pracuje ve vlastním studiu na okraji karlínského sídliště Invalidovna.

Šéf divadla Petr Odo Macháček říká: Sídliště Invalidovna je víceméně v centru města – dvě zastávky od Florence, přitom je moderní, dokonce experimentální – v šedesátých letech bylo stavěno jako smělý urbanistický počin. Zároveň je na okraji světa pod hřebenem Vítkova. Tedy zároveň centrum, vyhraněnost i experiment, přesně jak to máme rádi.

Na oslavu zahraje Divadlo Kámen dvě představení: nejnovější hru Přibližně dvaatřicet zubů, která vnikla na vzdálené motivy knihy Svatá kniha vlkodlaka od Viktora Pelevina a jejíž součástí jsou improvizované promluvy u sklenky, které vede prof. Miloš Horanský; a téměř nejstarší hru 48 lepáků („15-minutové korektní obchodní jednání ve starém bytě“). Poté proběhne salónní oslava a salónní popíjení nejen na téma příštích 10 let.

V rámci Roku autentičnosti, kdy po celou sezónu Divadlo Kámen programově zkoumá pojem autentičnost (viz reportáž na i-DN), jsou diváci zváni na závěrečnou „opileckou performance“, ve které se prověří, zda je na jevišti autentičtější skutečný opilec (bude-li některý k dispozici) nebo opilec divadelní.

Více informací na www.divadlokamen.cz a FB Divadlo Kámen Praha.

Kontakt: Helena Macháčková helena.hedvika@divadlokamen.cz tel. 775 718 470

Autor: Zdeňka Brychtová
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':