Databáze českého amatérského divadla

Texty: BRYCHTOVÁ, Zdeňka: Divadlo Kámen si zahrává s kompozitními monstry. AS 5.12.2017.

Divadlo Kámen si zahrává s kompozitními monstry

Divadlo Kámen uvede v pátek 8.12. od 19:30 PREMIÉRU hry s názvem OK plus F. Nová inscenace vystavěná nad notoricky známým frankensteinovským motivem se mimo jiné zabývá (ne)autentičností bytí herce na jevišti a (ne)iluzivností divadelního představení. Divadlo Kámen zamýšlí tento směr autorské tvorby do budoucna dále rozvíjet.

Činoherní | Experimentální


Podtitul nové hry OK plus F „OK jako dobře dobře, F jako fluidum, F jako Frankenstein; o extázi směrem dolů, nepožehnané práci, žízni a kompozitní bytosti“ jasně napovídá, že půjde opět o dílko komplexní, s mnoha motivy, významy, otázkami. Jedním z motivů je tvorba čehosi umělého, nebo přesněji „kompozitního“ – tato kompozitnost se může vztahovat jak na nějakou bytost, tak třeba na divadelní performanci.

Co ovšem může být důležitější: diváci se mohou těšit na skutečně netradiční přístup k divadlu, které „si nehraje na divadlo“ a tak se paradoxně může stát ještě více divadlem.

Režisér Petr Odo Macháček k tomu říká: „Z iluze neunikneme a ani se o to nepokoušíme. Raději se na ni chceme dívat z různých úhlů, v různých rytmech a v různých situacích, v různých stadiích různých rituálů. Neděláme si iluzi, že bychom iluzi mohli důkladně porozumět. Je pro nás spíš materiálem, podkladem, příležitostí k otevírání jedinečných pohledů na věci. Takže jsme důkladně připravili hru, jejímž hlavním tématem jsou právě různé pohledy na iluzi.“

Nová hra je také vyústěním zkoumání různých aspektů autentičnosti, kterým se Divadlo Kámen věnovalo celý uplynulý podzim (viz reportáž na i-DN). Následující půlrok se Divadlo Kámen zaměří právě na pojem (ne)iluzivnosti a stejně jako v uplynulém půlroce plánuje na toto téma pořádat salónní debaty se zajímavými hosty.

Druhá a třetí premiéra proběhne 25.1.2018 a 22.2.2018. Vstu­penky lze zakoupit zde. Více informací o nové hře v přiloženém letáku, na www.divadlokamen.cz a FB Divadlo Kámen Praha.

Kontakt: Helena Macháčková helena.hedvika@divadlokamen.cz tel. 775 718 470

Autor: Zdeňka Brychtová

Přílohy:
TZ-Premiera-OK-plus-F-59ppw.pdf
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':