Databáze českého amatérského divadla

Texty: SÍTEK, Martin: DS Břetislav hlásí třikrát vyprodáno! AS 9.4.2018.

DS Břetislav hlásí třikrát vyprodáno!

Břeclavští ochotníci uvedou premiéru hry Romeo a Julie od Williama Shakespeara v tradičním překladu Martina Hilského, ale v netradičním pojetí.

Činoherní | Hudební

Divadelní soubor Břetislav po roce uvede novou hru – Romeo a Julie od Williama Shakespeara a zdá se, že alespoň dle počtu rezervací je dva týdny dopředu vyprodána premiéra i obě reprízy v Dělnickém domě v Břeclavi.

Co mohou návštěvníci očekávat? Ačkoliv divadlo pracuje s překladem Martina Hilského, samotný děj je zasazen do (ne)tradičního prostředí jihomoravské vesnice Hlohovec, v níž proti sobě stojí dva znepřátelené vinařské rody Garčiců a Radkovičů. Proč se režisér Tomáš Uher a principál Martin Sítek rozhodli zrovna pro současné zpracování s folklorními motivy, na to odpovídá nadčasovost tématu, protože nepřátelství rodin, tragická láska a vyhnanství z komunity jsou běžnou součástí i našich každodenních životů. Romeo a Julie zde navíc nejsou příliš mladými „dětmi“, ale dospělými lidmi, kteří mají možná poslední možnost získat opravdovou životní lásku.

Pro soubor je také netradiční pojetí scény, která se nachází pod jevištěm. Díky tomu si divadlo slibuje interakci s diváky i civilnější herectví, které neubere na komediálnosti, ale zároveň dodá prostor k minimalistické dramatičnosti v tragických situacích bez jevištní teatrálnosti. Režisér i samotní herci dodávají, že v začátku hry je třeba počítat se smíchem diváků, kteří ovšem brzy prozřou, neboť příběh vyústí v největší tragickou lásku. Slovy autora: „Nikdo nevypoví smutnější příběh, než ten o Julii a Romeovi.“

Již dopředu vyprodaná premiéra se uskuteční v sobotu 21. dubna v 19:00 hod. v Dělnickém sále v Břeclavi. Následovat budou další dvě reprízy 28. dubna v 17:00 a 20:00 hod. Další představení následuje 5. května v Rakvicích.(https://www.facebook.com/…orBretislav/).

Autor: Martin Sítek
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':