Databáze českého amatérského divadla

Texty: Boleradice, KP Jarní sešlost 2018 - program. Divadlo bratří Mrštíků Boleradice.

Program 24. divadelní přehlídky JARNÍ SEŠLOST

Od 4. do 12. května probíhá již 24. ročník divadelní přehlídky, jejíchž prvních dvanáct ročníků proběhlo na podzim, a ten letošní je dvanáctý jarní. Ve čtyřech dnech nabízíme divadelní klasiku v podání předních amatérských divadelních souborů z Moravy i Čech.

Cimrman v říši hudby – Cimrman Revival Civice
pátek 4. 5. v 19,30 hod.

Divadelní hra z repertoáru Divadla Járy Cimrmana. Autory jsou Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, hudbu k opeře „Úspěch českého inženýra v Indii“, jež tvoří druhou část představení, složil Jan Klusák. Jako spoluautor je uváděn rovněž velký český vynálezce, filosof a dramatik Jára Cimrman.

Nevěsta k pohledání – DS Vojan Libice nad Cidlinou
sobota 5. 5. v 19,30 hod.

Komedii na motivy francouzských frašek napsal a režíroval principál souboru Jaroslav Vondruška. Mladý, ne příliš úspěšný, malíř Charles je manipulován svojí milenkou do výhodné svatby s „nevěstou k pohledání“. Pronajme si byt a objedná si v agentuře reprezentativní obsluhující personál k očekávané návštěvě bohaté rodiny. Dostaví se ale prostá venkovská dívka. Svojí bezelstnou, a trochu naivní, povahou začíná „otvírat oči“ svému pánovi. Změní on názor na svou milenku a na bohatou nevěstu? Které z dívek dá přednost? A tak se Charles postupně dostává do kolotoče bláznivých situací, jak už to v komedii bývá…

Hurvínkova dobrodružství – DS Kroměříž
neděle 6. 5. v 15,00 hod.

Kdo by neznal malého rošťáka Hurvínka? V naší pohádce se vydá na výlet. Nebude chybět ani pan Spejbl, Žeryk a kamarádka Mánička s bábinkou. S kým se setkají a jaké dobrodružství je čeká, na to vám odpoví pohádka plná napětí, nečekaných situací a písniček.

Sen noci svatojánské – DS Jiráskova divadla Hronov
sobota 12. 5. v 19,30 hod.

Sen noci svatojánské patří nesporně mezi nejkrásnější a diváky nejoblíbenější Shakespearovy komedie. Tento kouzelný příběh by se nejspíš nikdy nestal, nebýt jedné čarovné noci, která všechny bytosti pojí, rozděluje a znovu svádí dohromady. Dva páry poblázněných milenců, král Théseus a krásná Hippolyta, král s královnou elfů, všudypřítomný Puk nebo skupinka řemeslníků, kteří musí přes noc secvičit „krutěkrvavou komedii k pláči“ o osudové lásce. Ti všichni se stávají součástí magické letní noci, během níž je vše dovoleno a stát se může cokoliv… Snová hra se šťastným koncem, plná kouzelné atmosféry, ve které se skutečně budete cítit jako v pohádce.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':