Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kadaň, KaDiBřez (Kadaňský divadelní březen) 2015 - program. Web Kulturní zařízení Kadaň.

KaDiBřez Divadlo

začátek: středa - 04. březen 2015 od 19:00 hod. * konec: čtvrtek - 26. březen 2015 do 21:00 hod.
Vstupné: 50

VŠECHNA PŘEDSTAVENÍ STOJÍ 50 KČ A ZAČÍNAJÍ V 19.00

Oblíbená přehlídka různorodých divadelních souborů s názvem KaDiBřez (Kadaňský divadelní březen) je opět po roce zpět! Těšit se můžete na následující představení:

Osoby a obsazení - 4. března (středa)

V rámci prvního představení KaDiBřezu se předvede Hančeho příležitostní teátr s autorskou jednoaktovou hrou Petra Sichingera, která vypráví příběh ze života. Naštěstí ne z toho Vašeho. Režie se ujal Miroslav Čapek.

Příběh ze života skupinky přátel líčí jejich upřímnou snahu pomoci jednomu z nich, jak ale pomoc dopadne? Je možné změnit letité návyky? Dokážeme v důležitém okamžiku zapomenout na vlastní potřeby a něco změnit? A dá si někdo kávový likér?

Po sladkým se neumírá - 11. března (středa)

Druhé divadelní představení na KaDiBřezu s názvem Po sladkým se neumírá představí autorský scénář Kateřiny Volánkové na motivy divadelní hry Holky Elky od Radmily Adamové. Hra vypraví příběh modelek, které jsou brány jako pouhé spotřební zboží. Chtějí žít vlastním životem, ale neumějí se odpoutat od současného životního stylu. Mají sny, ty se jim však nikdy nesplní. Co vše stojí za mediálním leskem a slávou? To Vám prozradí divadlo MHD Louny.

Hraji: M. I. Benešova, M. Čechová, P. Umhehova, J. Hertl, I. Antonec, P. T. Pidrman

Režie: K. Volánková

Délka představeni: 70 minut přestávka

Blbec k večeři - 18. března (středa)

V zemi galského kohouta se nerodí pouze vynikající víno a skvělé sýry. Snad díky pohnutým dějinám je Francie zemí, která rodí i znamenité komedie. Přinášíme Vám jednu z nich - plnou omylů, nedorozumění, gagů a vášní s mravoličným koncem - kterou nastudoval divadelní soubor TMA Terezín.

Pierre Brochant má s přáteli podivuhodný zvyk. Každý týden pozvou na večeři nějakého prostého, respektive hloupého člověka a celý večer se potom baví na účet tohoto "blbce" či "trouby", aniž by dotyčný věděl, že se mu společnost vysmívá. Dalším takovým obětním beránkem má být i Francois Pignon, jehož největší zálibou je výroba různých modelů ze sirek. Obvyklý večírek se ovšem nekoná. Situace se podle pravidel situační komedie zamotává, když Pierrovi oznámí jeho žena Christine, že jej opouští. Na pomoc nešťastnému manželovi zůstává pouze jednoduchý Francois, jehož vinou se do děje připlete spirituálně šílená milenka Marléne, škodolibý přítel Leblanc a dokonce kontrolor daňového úřadu Kůň (Cheval).

Mistrně vybudovaná zápletka s jiskrnými dialogy pochází z pera francouzského autora Francise Vebera, který je známý i jako filmový autor a režisér, jenž za tento zfilmovaný scénář obdržel Césara.

Bez obřadu - 26. března (!ČTVRTEK!)

Jedna z prvních filmových komedií, ve které se objevil francouzský komik Louis de Funes, se jmenovala Pouic-Pouic. Její divadelní přepis pod názvem Bez obřadu uvedlo pražské divadlo ABC, po něm přichází kadaňský spolek ochotníků Navenek.

Jan Drbohlav, autor českého dramatizovaného textu, ke hře dodává: "Když jsem viděl na televizní obrazovce francouzský film Pouic-Pouic, první co mě napadlo bylo, že by z toho filmu byla dokonalá konverzační komedie pro některou z divadelních scén. Malý počet jednajících osob, vtipné dialogy a přeevším komické situace odehrávající se všechny na jednom místě byly pro divadelní zpracování téměř dokonalé. Stejného názoru byl i můj spolužák z FAMU Jan Pecha a tak jsme se začali shánět po scénáři onoho filmu. Vzápětí se ukázalo, že jednoduché inscenování filmu má příčinu v tom, že se původně o konverzační komedii jednalo, i když s výrazně delší stopáží a mnohem menší dynamikou. Proto stálo za pokus pustit se do autorské úpravy původní divadelní hry a tento pokus byl zúročen tím, že text do svého dramaturgického plánu zařadilo divadlo ABC."
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':