Databáze českého amatérského divadla

Texty: HALAMOVÁ, Ivana: Další premiéra Lučanského spolku divadelního. AS 25.3.2019.

Další premiéra Lučanského spolku divadelního

Lučanský spolek divadelní L.S.D. se na domácí scéně představil premiérou své v pořadí již páté hry. Tentokrát mohli diváci dne 23.3.2019 shlédnout hororovou detektivní komedii Do hrobky tanečním krokem, jejímž autorem je Norman Robins.

Asi padesát kilometrů od Londýna stojí na blatech sídlo rodiny Tombů…. Napínavý děj se odehrává jednoho podzimního večera v rozpadající se knihovně, kam se na pozvání rodinného právníka a jeho sekretářky sjíždí potomci zesnulých profesionálních zabijáků, aby zde projednali dědické záležitosti. Každý si však svůj podíl na majetku představuje zcela jinak a ještě netuší, že zájem o dědictví mají nejen pozůstalí příbuzní. V domě se odehrává řada záhadných věcí. Každý podezírá každého. Zvláště poté, co jednotliví přítomní začnou za podezřelých okolností umírat. Spadla nad vraždícími monstry klec? Přežil vůbec někdo? A kdo byl vlastně tím vraždícím monstrem? To vše se diváci, kterých do lučanské sokolovny dorazilo na 150, nakonec dozvěděli. Ale především mohli vidět skvělé herecké výkony Petra Horáčka, Pavly Onodiové, Ivany Halamové, Miloše Rydvala, Hanky Hilleové, Lenky Kočové, Jirky Krasla, Míly Formáčkové, Vládi Kučery a Moniky Dvořákové. Ochotničina však nejsou jen herci. Za představením stojí vždy režie, které se opět ujala Jana Kouřilová. Součástí týmu byla také zvukařka Vlaďka Lelková a osvětlovač Zdenda Veškrna. A koho ještě diváci neviděli a dokonce ani neslyšeli? Jarku Petržílkovou, která byla někde pečlivě schovaná jako nápověda, maskérka a nezbytná opora týmu. Více aktuálních informací o L.S.D. se dozvíte na jejich webových stránkách https://divadlolucany.webnode.cz/. Zde naleznete i program plánovaných představení a budete vědět, kam se za lučanskými ochotníky případně vypravit, pokud jste premiéru v Lučanech nestihli.

Autor: Ivana Halamová
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':