Databáze českého amatérského divadla

Texty: Šumperk, Špek na prknech 2019 - program. Web DK Šumperk.

Špek na prknech 2019

Sobota 27. dubna od 9 h v Divadelním sálku Sluneční školy v Šumperku

5. ročník celodenní přehlídka ochotnických souborů z Olomouckého kraje. V programu se představí vedle známých a úspěšných ansámblů také dětské a studentské soubory divadelních nadšenců.

Divadélko Slunečník – Malý miliardář - 9.00

Divadélko Slunečník působí už více jak 20 let pod Sluneční školou a letos si připravili hru od Davida Williamse, stejného autora jako minulý rok. Tedy po úspěšné Babičce Drsňačce se můžeme těšit na Malého Miliardáře. Hra o tom, co je v životě opravdu důležité a taky že všechno si za peníze nekoupíš. Vede Eva Šalková.Dětský soubor KIX pod ZŠ a DDM Krasohled Zábřeh – Vánoční sen - 10.30

Ze Zábřehu k nám přijede zkušený soubor KIX, který si jako předlohu vybral Vánoční koledu od Charlese Dickense. Divadelní hru napsal Jiří Teper, volně upravila Magdalena Schwarzová, která celý soubor řídí.

Je to příběh o lidské hamižnosti, mamonu a bolavém srdci, které však dokáže vyléčit jeden duch, vzájemná láska a kouzlo Vánoc.Gymnázium Šumperk – Bílý strom – 12.30

Gymnazisté letos připravili autorskou hru Bílý strom, která se odehrává během 100 let. Ve třech příbězích mladých lidí si můžeme uvědomit, že jsou pořád stejné, jen se mění kulisy. Musíme opravdu kopírovat vzorce svých předků? Jde z toho vystoupit?

Vedoucí souboru Petra Zsáková.D123 při divadle Šumperk – NA3KUSY – 15.00

3 povídky – 3 režiséři – Alexandr Stankuš, Vít Pištěcký, Kryštof Grygar.

Hororová psina o třech dějstvích. Tento zkušený soubor nám doplňuje dětské a studentské divadlo a určitě si jej nenechte ujít.SPŠ A VOŠ Šumperk – IQ PROJEKT – 17.00

I na průmyslové škole může být dramaťák! Důkazem toho je toto představení, které vzniklo na motivy knihy Jak jsem se stal hlupákem od Martina Page.

Může se stát, že někomu překáží myšlení natolik, že se chce svého vědění a poznání vzdát? Aspoň tak, aby dokázal otevřít ledničku a zapálit sirku? Ale že to není vůbec jednoduché, o tom se sami můžete přesvědčit.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':