Databáze českého amatérského divadla

Texty: Šumperk, Špek na prknech 2017 - program. Web Divadlo Šumperk.

PROGRAM ŠPEK NA PRKNECH
8. DUBNA 2017

JAK VYCVIČIT DRAKA – Divadélko Slunečník 9.00
Těžký je život Vikingů. A ještě težší život, když jste synem náčelníka. Dobrodružný příběh Škyťáka, Rybinohy, Šušnibora a dalších výrostků, kteří mají dokázat svou odvahu a vycvičit si svého draka. Vedoucí souboru Eva Šalková.

O HODNÉM CHLAPEČKOVI, KTERÝ SE STAL KREDENCÍ – Dramatický soubor ZUŠ Zábřeh „ Na větvi“ 10.00
Co by se mohlo stát dětem, které jsou příliš hodné a nezlobí. Podle předlohy Miloše Macourka zpracovaly děti ze zábřežské ZUŠ. Vedoucí souboru Pavla Schönová.

HRNEČKU, VAŘ! - Loutkové divadélko Krasohlídek 11.00
Loutkové ztvárnění klasické pohádky o lidské zvědavosti a netrpělivosti. K. J. Erben.
Vedoucí souboru Magdalena Schwarzová.

PADOUCH NEBO HRDINA – Pomněnka 12.00
Hra z prostředí westernu plná padouchů i hrdinů. Inspirací pro divadelní představení byl Limonádový Joe. Vedoucí skupiny Jana Kobzová.

NEVÍDÁNO, NESLÝCHÁNO, ANEB TO SE MI SNAD JENOM ZDÁ – Kroužek Kdo (si) hraje, nezlobí – při SVČ a ZpDVPP Doris 13.00
Obrazy na motivy básní Josefa Kainara ze sbírky Nevídáno, neslýcháno. Hudební doprovod Petr Vočka.Vedoucí souboru Tereza Karlíková.

PAT – Divadelní soubor B.A.F. Gymnázium Šumperk 14.00
Co se děje na Olympu? Jak Bohové a Bohyně tráví svůj volný čas? A co se všechno může stát, když se začnou míchat do politiky. Na motivy Nebe na zemi vzniklo autorské divadlo.
Vedoucí souboru Petra Zsáková.

CABEZA ARRIBA – Divadelní spolek Zapálení 15.30
Divadelní představení je inspirováno knihou Roberta Fulghuma Drž mě pevně, miluj zlehka. Příběhy z tančírny Centruy v studentském pojetí. Vedoucí souboru Petra Zsáková.

ŽIVOT NA LEDNICI – Nous 17.00
Velký příběh na malých papírcích. Dojemný vztah matky a dcery, které spolu komunikují přes vzkazy na ledničce. V inscenovném čtení se představí sudentka a učitelka - Kristina Pelnářová a Petra Zsáková.

MÁRIA III. - Divadelní studio 123 – PREMIÉRA 19.00
Rodinné drama se odehrává ve 30. letech 20. století. Maria Ciccotella (Svatava Niečová) je vdova po mafiánském bossovi Giovannim, který na Sicílii proslul obchodováním s vínem. Snaží se v této činnosti pokračovat, ale víno postrádá jiskru a není o ně zájem. Kdo z jejích tří synů převezme rodinný podnik? Černovlasý, hloubavý, jemný Sonny (Tomáš Wurst)? Prudký a ohnivý Johny (Jiří Grygar)? Nebo osobitý Bonnie (Kryštof Grygar)? Do děje vstoupí také dvě dívky (Pavla Kučerová, Michaela Janíčková), každá s jiným posláním.
Režie: Alexandr Stankuš
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':