Databáze českého amatérského divadla

Texty: Amaterská Scéna: Libický divadelní podzim 2019. AS 8.9.2019.

Libický divadelní podzim 2019

Divadelní spolek Vojan vás zve na 18. ročník přehlídky Libický divadelní podzim 2019, který se uskuteční v rámci letošních oslav 50 let nepřetržité činnosti DS Vojan Libice nad Cidlinou

Činoherní | HudebníProgram přehlídky:

ZÁŘÍ

Sobota 21. 9. v 15.00

pohádka „Kufr plný pohádek“ tvořivá dílna

Tomáš Čivrný

DIVADLO NA CESTÁCH

Kufr v sobě ukrývá mnoho pohádek. Tentokrát vám herci a loutky zahrají tři příběhy: O Smolíčkovi, O zajíčkovi a O koblížkovi. Bezprostředně po představení následuje výtvarná dílna pro děti a jejich rodiče. Společně si vyrobí pohyblivou loutku Smolíčka.

Délka: 60 minut

Sobota 21.9. v 19.00 ko­medie „Nevěsta k pohledání"

Jaroslav Vondruška

DS Vojan, Libice n. C.

Mladý, ne příliš úspěšný, malíř Charles je manipulován svojí milenkou do výhodné svatby s „nevěstou k pohledání“. Pronajme si prostorný byt a objedná si v agentuře reprezentativní obsluhující personál k očekávané návštěvě bohaté rodiny. Dostaví se ale prostá venkovská dívka. Charles se postupně dostává do kolotoče bláznivých situací, jak už to v komedii bývá…

Délka: 100 minut přestávka

ŘÍJEN

Sobota 5.10. v 19.00 ko­medie „Mandragora“

Niccoló Machiavelli

Divadlo Václav, z.s., Václavov – Zábřeh

Hra je skvělým důkazem, že v renesanci to rozhodně s lidmi a morálkou nebylo o nic lepší než dnes… zvláště, když účel světil prostředky a ani duchovním nebylo nic svaté. Kalimach šílí po krásné Lukrecii. A udělá cokoli, aby s ní strávil alespoň jedinou vášnivou noc. Ta je ale vdaná za pana Mikulu a k tomu navýsost počestná. Pan Mikula šílí po dětech a udělá cokoli, aby měl brzy dědice. Ostatní šílí po penězích. A udělají kupodivu cokoli, aby jich měli plné kapsy. Kdo si nakonec při tom všem užije a kdo na tom vydělá?

Inscenaci doprovází živá hudba – BUGR BAND. Délka: 90 minut

Úterý 8.10. v 9.00 a v 10.30 a Středa 9.10. v 9.00

pohádka "Medová královna (Radek Beran, Marie Nováková)

Divadlo Drak, Hradec Králové

pohádka pro ZŠ a MŠ

Dědeček včelař pošle svou malou vnučku do úlu pro med. Vnučka se postupně dozvídá, kde se takový med vůbec bere a jak jej získat. Dědeček jí pomáhá překonat strach a učí ji mluvit se včelami jejich řečí tak, aby si získala jejich náklonnost a snad i přátelství.

Délka: 50 minut

Neděle 20.10. v 15.00 po­hádka „Tři kmotřinky"

B. Němcová, V. Tomovský, M. Král

1. neratovická divadelní společnost, Neratovice

Výpravná inscenace Tři kmořinky vypráví příběh chudého rybáře Jakuba, který se díky kouzelným schopnostem své dcery Milady stává nelidským boháčem. Do Milady se zamiluje krásný princ Jaroslav, o kterého se ale uchází kněžna Johanna, jejíž matkou se zlá čarodějnice Sykorax. Noc před svatbou s Princem ale Milada beze stopy zmizí. Princ se ji vydává hledat. Čeká jej cesta plná strázní, kdy musí dokázat velikost své lásky i pevnost charakteru.

Délka: 80 minut s přestávkou

LISTOPAD

Neděle 3.11. v 18.00 drama „Maryša“

Alois a Vilém Mrtštíkové

Divadlo Antonína Dvořáka, Příbram

Nejlepší a nejslavnější české drama, které je zároveň vrcholem tvorby bratří Mrštíků. Nejspíš se nenajde nikdo, kdo by o Maryši alespoň neslyšel. Tragický příběh mladé ženy, kterou zničily obecné konvence, rodinná a společenská autorita, poslušnost, pravidla, jimž se nevzepřela. Ten příběh nám nepřipadá ani trochu starý. Každá z jeho postav má svou pravdu a každá z nich by našla sobě podobnou i dnes. Kolik lidí z různých důvodů popírá sebe sama, svoje pocity, své touhy ve jménu cizích omezení a „dobrých úmyslů“. Ale je to ještě život, anebo cesta do pekel? Prožijte s námi ten velký dramatický a očistný příběh.

V hlavních rolích Anna Fixová a Tomáš Töpfer. Ve vedlejší roli H. Vondrušková-členka DS Vojan

Libice n. C. Režie: Milan Schejbal

Délka: 115 minut přestávka

LISTOPAD

Sobota 16.11. v 18.00 zá­bavný pořad „Padesátiny vesele i vážně“

DS Vojan, Libice n. C.

V první části bude uvedeno monodrama Jiřího Hlávky „Jenom herec aneb Střípky ze života Eduarda Vojana“. Eduard Vojan (1853–1920), český herec světového významu, zakladatel moderního českého herectví, založeného na hlubokém psychologickém prožití ztvárňované postavy, o sobě skromně prohlásil: „Jsem jenom herec“. Jeho ostrý, trochu zastřený hlas ho vedl k důrazu na mimiku a hru celého těla. Sám také přiznal, že divadlo a být na jevišti, je pro něj přímo posedlost. Mnoho divadelních spolků nese jeho jméno. V roce 1969 tak učinili i libičtí ochotníci. Právě k tomuto jubileu napsal Jiří Hlávka monodrama sestavené ze střípků ze života E. Vojana.

Ve druhé části se představí členové spolku ve známých scénkách, zahrají a zazpívají známé písně. Výběr a nastudování si vzali za své Ondřej Růžička, Jaroslav Vondruška a Milan Čejka.

Délka: 100 minut přestávka

Neděle 17.11. v 15.00 po­hádka „Kašpárek a čerti“

Loutkářský spolek Před Branou, Rakovník

Pohádka na lidové motivy s písničkami pojednává o tom, jak bída přiměla Kašpárka uzavřít nevýhodnou smlouvu s peklem, jak se mu vyplatil dobrý skutek a o kouzlech, která mu nakonec v boji s čerty pomohou. A také o povidlových buchtách a jednom velkém překvapení na samém konci příběhu.

Délka: 50 minut

PROSINEC

Sobota 7.12. v 18.00 „Adventní koncert" orchestru Harmonie 1872 Kolín

Dirigují Petr Stříška – libický rodák a Irena Pithartová.

Program uvádí Renée Nachtigallová.

Šedesátičlenný orchest nabídne divákům krásnou muziku, která navodí tu správnou náladu předvánočního adventu. Do programu jsou zařazeny nejen lidové písně, ale i melodie ze známých muzikálů a filmů a samozřejmě i vánočně naladěné tituly.

Délka: 90 minut přestávka

Neděle 8.12.v 15.00 po­hádka Komedie o narození Ježíška aneb Betlém

Vlastimil Peška

Divadelní studio D3, Karlovy Vary

Půvabná vánoční hra, ve které se nejen hraje, ale i zpívá a koleduje, je inspirována lidovými vánočními hrami z Moravy. V příběhu o narození Ježíška nechybějí typické postavy, bez kterých si lidové vánoční hry nedokážeme představit – tedy pastýřové, anděl, Herodes, tří králové, čert i policajt.

Po pohádce přijde Mikuláš, který předá ceny výtvarné soutěže dětí a všem dětem drobnou skladkost.

Délka: 60 minut

Sobota 21.12. v 18.00 ko­medie „Slaměný klobouk"

Miroslav Horníček

DS Vojan, Libice n. C.

Pro diváky je připravena bohatá a mistrně rozvinutá zápletka o svatbě pana Fadinarda a Helenky Nonacourtové. Vše se točí okolo slaměného klobouku, náhodou sežraného Fadinardovým koněm. Získání nového stejného klobouku brání svatbě, a naopak chystaná svatba zase brzdí hledání klobouku. Žárlivý manžel, milenky z minulosti hrdinů a všudypřítomní svatebčané nastalou situaci důkladně komplikují…

Délka: 100 minut přestávka

Chcete mít dobrá místa v předních řadách? Potom využijte možnosti rezervace již nyní. Volejte nebo pište H. Vondruškové (604283433) nebo dsvojan@gmail.com

Připraveny jsou k nákupu dárkové poukazy na vybraná představení. V prodeji je též Almanach, vydaný k 50. výročí DS a látkové tašky s logem Vojanu.

Více o DS Vojan na www.vojanlibice.cz nebo www.facebook.com/vojanlibice

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Obce Libice n. C. a Středočeského kra­je.

TĚŠÍME SE NA VÁS V SÁLE KULTURNÍHO DOMU V LIBICI NAD CIDLINOU.

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:
Plakat-LDP2019-A2-b-opr-page-001-flcit
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':