Databáze českého amatérského divadla

Texty: Libický divadelní podzim 2019 - kompletní program a informace o inscenacích. Web DS Vojan Libice.

Libický divadelní podzim 2019

18. ročník - program

Sobota 21. 9. 15.00 - KUFR PLNÝ POHÁDEK tvořivá dílna
Tomáš Čivrný | DIVADLO NA CESTÁCH
Kufr v sobě ukrývá mnoho pohádek. Tentokrát vám herci a loutky zahrají tři příběhy: O Smolíčkovi, O zajíčkovi a O koblížkovi. Bezprostředně po představení následuje výtvarná dílna pro děti a jejich rodiče. Společně si vyrobí pohyblivou loutku Smolíčka.

Délka: 60 minut Vstupné: 50,-- Kč

Sobota 21. 9. 19.00 - NEVĚSTA K POHLEDÁNÍ
Jaroslav Vondruška | DS Vojan, Libice n. C.
Mladý, ne příliš úspěšný, malíř Charles je manipulován svojí milenkou do výhodné svatby s „nevěstou k pohledání“. Pronajme si prostorný byt a objedná si v agentuře reprezentativní obsluhující personál k očekávané návštěvě bohaté rodiny. Dostaví se ale prostá venkovská dívka. Svojí bezelstnou, a trochu naivní, povahou začíná otvírat oči svému pánovi. Změní on názor na svou milenku a na bohatou nevěstu? Které z dívek dá přednost? A tak se Charles postupně dostává do kolotoče bláznivých situací, jak už to v komedii bývá...

Délka: 100 minut přestávka Vstupné: 90,-- Kč

Sobota 5. 10. 19.00 - MANDRAGORA
Niccoló Machiavelli | Divadlo Václav, z.s., Václavov – Zábřeh
Hra je skvělým důkazem, že v renesanci to rozhodně s lidmi a morálkou nebylo o nic lepší než dnes... zvláště, když účel světil prostředky a ani duchovním nebylo nic svaté. Kalimach šílí po krásné Lukrecii. A udělá cokoli, aby s ní strávil alespoň jedinou vášnivou noc. Ta je ale vdaná za pana Mikulu a k tomu navýsost počestná. Pan Mikula šílí po dětech. A udělá cokoli, aby měl brzy dědice. Ostatní šílí po penězích. A udělají kupodivu cokoli, aby jich měli plné kapsy. Kdo si nakonec při tom všem užije a kdo na tom vydělá? Inscenaci doprovází živá hudba –BUGR BAND.

Délka: 90 minut Vstupné: 90,-- Kč

PRO ZŠ a MŠ | Úterý 8. 10. 9.00 a 10.30 - MEDOVÁ KRÁLOVNA
PRO ZŠ a MŠ | Středa 9. 10. 9.00 - MEDOVÁ KRÁLOVNA
Radek Beran, Marie Nováková | Divadlo Drak, Hradec Králové
Medová královna - divadelní medobraní. Dědeček včelař pošle svou malou vnučku do úlu pro med. To ale není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Na cestě k sladkému pokladu je třeba překonat řadu překážek, naučit se pokoře a trpělivosti. Vnučka se postupně dozvídá, kde se takový med vůbec bere a jak jej získat. Dědeček jí pomáhá překonat strach a učí ji mluvit se včelami jejich řečí tak, aby si získala jejich náklonnost a snad i přátelství. Díky jeho moudrým radám, vlastní odvaze a pomoci jedné ztracené včely v nesnázích nakonec děvčátko přece jen pozná tajemství úlu, získá důvěru včelí královny a stane se dobrou včelařkou.

Délka: 50 minut Vstupné: 50,-- Kč

Neděle 20. 10. 15.00 - TŘI KMOTŘINKY
B. Němcová, V. Tomšovský, M. Král | 1. neratovická divadelní společnost, Neratovice
Výpravná inscenace Tři kmotřinky vypráví příběh chudého rybáře Jakuba, který se díky kouzelným schopnostem své dcery Milady stává nelidským boháčem. Do Milady se zamiluje krásný princ Jaroslav, o kterého se ale uchází kněžna Johanna, jejíž matkou se zlá čarodějnice Sykorax. Noc před svatbou s Princem ale Milada beze stopy zmizí. Princ se ji vydává hledat. Čeká jej cesta plná strázní, kdy musí dokázat velikost své lásky i pevnost charakteru.

Délka: 70 minut přestávka Vstupné: 50,-- Kč

Neděle 3. 11. 18.00 - MARYŠA
Alois a Vilém Mrtštíkové | Divadlo Antonína Dvořáka, Příbram
Nejlepší a nejslavnější české drama, které je zároveň vrcholem tvorby bratří Mrštíků. Nejspíš se nenajde nikdo, kdo by o Maryši alespoň neslyšel. Tragický příběh mladé ženy, kterou zničily obecné konvence, rodinná a společenská autorita, poslušnost, pravidla, jimž se nevzepřela. Ten příběh nám nepřipadá ani trochu starý. Každá z jeho postav má svou pravdu a každá z nich by našla sobě podobnou i dnes. Kolik lidí z různých důvodů popírá sebe sama, svoje pocity, své touhy ve jménu cizích omezení a „dobrých úmyslů“. Ale je to ještě život, anebo cesta do pekel? Prožijte s námi ten velký dramatický a očistný příběh. V hlavních rolích Anna Fixová a Tomáš Töpfer. Ve vedlejší roli H. Vondrušková-členka DS Vojan Libice n. C.

Délka: 115 minut přestávka Vstupné: 200,-- Kč

Sobota 16. 11. 18.00 - PADESÁTINY VESELE I VÁŽNĚ
DS Vojan, Libice n. C.
Zábavný pořad - V první části bude uvedeno monodrama Jiřího Hlávky „Jenom herec aneb Střípky ze života Eduarda Vojana“. Eduard Vojan (1853-1920), český herec světového významu, zakladatel moderního českého herectví, založeného na hlubokém psychologickém prožití ztvárňované postavy, o sobě skromně prohlásil: "Jsem jenom herec". Jeho ostrý, trochu zastřený hlas ho vedl k důrazu na mimiku a hru celého těla. Sám také přiznal, že divadlo a být na jevišti, je pro něj přímo posedlost. Mnoho divadelních spolků nese jeho jméno. V roce 1969 tak učinili i libičtí ochotníci. Právě k tomuto jubileu napsal Jiří Hlávka monodrama sestavené ze střípků ze života E. Vojana. - Ve druhé části se představí členové spolku ve známých scénkách, zahrají a zazpívají známé písně. Výběr a nastudování si vzali za své Ondřej Růžička, Jaroslav Vondruška a Milan Čejka.

Délka: 100 minut přestávka Vstupné: 90,-- Kč

Neděle 17. 11. 15.00 - KAŠPÁREK A ČERTI
Loutkářský spolek Před Branou, Rakovník
Pohádka na lidové motivy s písničkami pojednává o tom, jak bída přiměla Kašpárka uzavřít nevýhodnou smlouvu s peklem, jak se mu vyplatil dobrý skutek a o kouzlech, která mu nakonec v boji s čerty pomohou. A také o povidlových buchtách a jednom velkém překvapení na samém konci příběhu.

Délka: 50 minut Vstupné: 50,-- Kč

Sobota 7. 12. 18.00 - ADVENTNÍ KONCERT
Orchestr Harmonie 1872 Kolín
Dirigují Petr Stříška - libický rodák a Irena Pithartová. Program uvádí Renée Nachtigallová. Šedesátičlenný orchestr nabídne divákům krásnou muziku, která navodí tu správnou náladu předvánočního adventu. Do programu jsou zařazeny nejen lidové písně, ale i melodie ze známých muzikálů a filmů a samozřejmě i vánočně naladěné tituly.

Délka: 90 minut přestávka Vstupné: 150,-- Kč

Neděle 8. 12. 15.00 - KOMEDIE O NAROZENÍ JEŽÍŠKA ANEB BETLÉM
Vlastimil Peška | Divadelní studio D3, Karlovy Vary
Půvabná vánoční hra, ve které se nejen hraje, ale i zpívá a koleduje, je inspirována lidovými vánočními hrami z Moravy. V příběhu o narození Ježíška nechybějí typické postavy, bez kterých si lidové vánoční hry nedokážeme představit – tedy pastýřové, anděl, Herodes, tří králové, čert i policajt. Po pohádce přijde Mikuláš, který předá ceny výtvarné soutěže dětí a všem dětem drobnou skladkost.

Délka: 60 minut Vstupné: 50,-- Kč

Sobota 21. 12. 18.00 - SLAMĚNÝ KLOBOUK
Miroslav Horníček | DS Vojan, Libice n. C.
Pro diváky je připravena bohatá a mistrně rozvinutá zápletka o svatbě pana Fadinarda a Helenky Nonacourtové. Vše se točí okolo slaměného klobouku, náhodou sežraného Fadinardovým koněm. Získání nového stejného klobouku brání svatbě, a naopak chystaná svatba zase brzdí hledání klobouku. Žárlivý manžel, milenky z minulosti hrdinů a všudypřítomní svatebčané nastalou situaci důkladně komplikují...

Délka: 100 minut přestávka Vstupné: 90,-- Kč

REZERVACE MÍST
V rámci celoročních oslav svého významného výročí 50 let nepřetržité činnosti jsme pro Vás připravili i festival Libický divadelní podzim. Chcete mít dobrá místa v předních řadách? Potom využijte možnosti rezervace již nyní. Volejte nebo pište H. Vondruškové (604283433) nebo dsvojan@gmail.com Můžete využít i nabídky nákupu dárkového poukazu na vybraná představení. V prodeji je též Almanach, vydaný k 50. výročí DS a látkové tašky s logem Vojanu.

Více o DS Vojan na www.vojanlibice.cz nebo www.facebook.com/vojanlibice

TĚŠÍME SE NA VÁS V SÁLE KULTURNÍHO DOMU V LIBICI NAD CIDLINOU.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':