Databáze českého amatérského divadla

Texty: Amaterská Scéna: Divadelní podzim v Hodoníně pokračuje. AS 15.10.2019.

Divadelní podzim v Hodoníně pokračuje

Divadelní soubor Svatopluk Hodonín ve spolupráci s DK Hodoním pořádá přehlídku Ochotnický divadelní podzim Hodonín. Devatenáctého října se můžete těšit na inscenaci Bez obřadu souboru Divadla Bedřicha Kaněry, Břeclav. V listopadu pokračuje uvedením inscenací Úžasná svatba a Osm žen.

Činoherní


19. října 2019 od 19 hodin

Divadlo Bedřicha Kaněry Břeclav – Bez obřadu
Autor: Jean Gireault

Leonard dostane od své manželky koncesi na těžbu ropy na území indiánského kmene v daleké Venezuele. Jak se zdá, jedná se o padělanou listinu, a tak se jí musí rychle a výhodně zbavit. Naštěstí má jejich soused, bohatý pan Antoine, slabost pro jejich krásnou dceru Patricii. Ta však Antionea nemůže ani vystát. Nedokáže ho ale ani odradit. Proto využije přítomnosti pojišťovacího agenta Simona a navrhne mu okamžitý sňatek. Vezmou se „bez obřadu“. Otci Patricie, Leonardovi, se tento dceřin povedený kousek pranic nelíbí. Potřebuje nutně Antoineovy zděděné peníze, protože kvůli manželčinu nevýhodnému obchodu jim hrozí krach. Leonard tedy vymyslí ďábelský plán…

Režie: Ing. Dana Vilímková

Hrají: Enta Fousková, Vojtěch Vyhnálek, Filip Hunkař, Jakub Talajka, Alena Nečasová, František Ševčík, Matyáš Trubač, Arthur Iš / Matěj Juračka

Technická podpora: Jozef Vilímek, Milena Studýnková, Matěj Juračka

Vstupné: 100 Kč, ZTP a senior nad 65 let: 70Kč

Předprodej vstupenek pokladna Domu kultury Horní Valy a Infocentrum města Hodonín nebo online.

Délka akce: 90 minut
Rok výroby: 2019
13. listopadu 2019 od 19 hodin

Divadelní soubor Amadis, Brno – Úžasná svatba
Každý dostane jen to, co si zaslouží. Na tuhle svatbu hned tak nezapomenete! Ostatně není divu, protože když se člověk snaží, aby něco bylo naprosto dokonalé a úžasné, nakonec se mu to vždy vymkne z rukou!
Autor / Robin Hawdon
Osoby a obsazení – Bill, ženich – Ondřej Buchta, Tom, svědek – Josef Širhal, Judy, děvče – Šárka Nekudová nebo Blanka Plotěná j.h., Rachel, nevěsta – Eva Židlíková, Julie, pokojská – Klára Havránková, Dafné, matka nevěsty – Jana Štěpánová j.h. nebo Ivona Šťastná j.h.
Režie / Radim Blaško a Jana Štěpánová

Na tuhle svatbu hned tak nezapomenete! Ostatně není divu, protože když se člověk snaží, aby něco bylo naprosto dokonalé a úžasné, nakonec se mu to vždy vymkne z rukou!

V den svatby se ženich probudí v posteli ve svatebním apartmá se zcela neznámou dívkou. Protože jeho nastávající má dorazit během několika minut, začne vymýšlet plán, jak vše zakamuflovat a na poslední chvíli svou svatbu zachránit.

V této moderní komedii, která už mnoho let skvěle baví diváky po celém světě, uvidíte v hlavní roli zmateného ženicha Ondřeje Buchtu. Jako svědek, který by mu měl spíše pomáhat, ale zato vše hodně zkomplikuje se představí Josef Širhal. V roli hotelové pokojské pak tyto herce doplní Klára Havránková, díky čemuž se na jevišti opět vrací oblíbená trojice z romantické tragikomedie “A co láska?”. Toto trio podpoří Eva Židlíková (tu si můžete pamatovat například z italské crazy komedie “Orgasmus bez předsudků) v roli nevěsty, Blanka Plotěná (tu jsme si půjčili ze souboru z Jiříkovic u Brna) v roli dívky Judy a hostující Jana Štěpánová (skvělá herečka divadelního souboru z Kroměříže, kterou jste mohli vidět např. ve filmu “Román pro muže”) v roli nastávající tchyně.

Vstupné: 100 Kč, ZTP a senior nad 65 let: 70Kč

Předprodej vstupenek pokladna Domu kultury Horní Valy, Infocentrum města Hodonín nebo online na www.dkhodonin.eu.

Délka akce: 120 minut Rok výroby: 2011 Datum světové premiéry: 25. říjen 2011

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:
Divadelni-podzim-2019-ezzrg.pdf
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':