Databáze českého amatérského divadla

Texty: Amaterská Scéna: XXV. OTEVŘENO Kolín. AS.

XXV. OTEVŘENO Kolín

Ve dnech 26.–28. června 2020 se uskuteční XXV. celostátní přehlídka pantomimy a pohybového divadla Otevřeno v Kolíně. Přehlídka se bude konat v prostorách Městského divadla v Kolíně. Posláním přehlídky je umožnit jednotlivcům, dvojicím a skupinám vyjádřit svůj názor, rozvíjet tvůrčí iniciativu na jevišti i mimo něj v oborech pantomimy a pohybového divadla. Přehlídka je jedinou pravidelnou společnou nesoutěžní celostátní akcí slyšících i neslyšících mimů, herců a tanečníků.
Pohybové
Uložit
Sdílet

Vzala si za úkol hledat nové formy nonverbálního vyjádření, podporovat integraci sluchově postižených herců, vzájemně se inspirovat a ukázat, co lze ve jmenovaných oborech vyjádřit a čeho lze dosáhnout. Má pravidelně podávat přehled o současných stavech a trendech v oboru a podílet se na vývoji tvorby české pantomimy a divadla.

Výběr na celostátní přehlídku obvykle probíhá na 4–5 mezikrajových přehlídkách začátkem března (samotná celostátní přehlídka se uskutečňuje koncem dubna). V letošním roce se z důvodu epidemiologických opatření mezikrajové přehlídky neuskutečnily a pořadatelé se rozhodli oslovit všechny soubory, které byly do mezikrajových přehlídek přihlášeny. Z nich a jejich vystoupení (některé ještě z různých důvodů odpadly) byl sestaven program posunuté přehlídky. V Kolíně se nakonec představí tyto soubory: Divadlo beze slov Hradec Králové, TS FLASH Jaroměř, ZUŠ Červený Kostelec, Orbita Brno, Pantomima S. I. Brno, Bílá holubice Ostrava, Parau‑Parau Jablonec nad Nisou, TAPC Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou, a T-Dance Písek.

Všechna představení budou hodnocena (včetně veřejného diskusního setkání) lektorským sborem, jehož členy budou Lenka Lázňovská, Antonín Klepáč, Zoja Mikotová, Ladislava Petišková, Josef Tichý a Veronika Vaculíková.

V doprovodném (inspirativním) programu se v Kolíně představí pantomimické duo Kozel ve fraku (Anna Kukuczková a Vojtěch Svoboda) s představením ABSURDITKY, Vojtěch Švejda v představení Albert se bojí a Michal Chovanec a Ondřej Klíč ve vystoupení CVIČENCI ZA ČAROU. Program bude doplněn o pracovní setkání (minidílničky) Roberta Nižníka.

Přehlídku vyhlašuje ECPN (Evropské centrum pantomimy neslyšících) a NIPOS (Národní informační a poradenské středisko pro kulturu), spolupořadatelem je Městské divadlo v Kolíně. Celostátní přehlídka probíhá pod záštitou České komise pro UNESCO, za finanční podpory Ministerstva kultury, kraje Jihomoravského, Královéhradeckého, Libereckého a Středočeského. Statutárních měst Hradce Králové, Jablonec nad Nisou, Plzně a Městského úřadu v Kolín. Generální partner přehlídky je TOTAL ČESKÁ REPUBLIKA, s.r.o.

www.ecpn.cz

Autor: Amaterská Scéna
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':