Databáze českého amatérského divadla

Texty: VOLNÁ, Gabriela: Letošní Šrámkův Písek je minulostí. Jak to dopadlo?. Jižní Čechy TEĎ, 28.6.2020.

Letošní Šrámkův Písek je minulostí. Jak to dopadlo?

Divadelní soubor Akolektiv Helmut z Prahy, který byl nominován na Jiráskův Hronov, sehrál vystoupení inspirované životem zbojníka Ondráše. ,

28.6.2020 21:39

PÍSEK - Divadelní festival Šrámkův Písek se dnes završil. Vystoupily poslední čtyři divadelní soubory - Tajfun z Ostravy s představením Čekání na Gellnera, Turnovské divadelní studio s Dlouhou cestou, Statické divadlo z Ostravy a Párek a také Akolektiv Helmut z Prahy s představením S čaganem lamag nohy. Proběhla poslední debata o představeních s Tomášem Žižkou, Vladimírem Hulcem, Petrem Vášou a Jakubem Hulákem a pak už porota vybrala šest divadelních souborů, které jsou buď doporučeny nebo nominovány na celostátní přehlídku amatérského divadla Jiráskův Hronov, která bude probíhat od 31. července do 8. srpna.
acond_banner_2
Porota ve složení Tomáš Žižka, Vladimír Hulec, Petr Váša a Jakub Hulák. ,

"Viděli jsme tady celou řadu zajímavých a inspirativních představení, mezi něž počítám i představení, o kterých třeba i padly různé negativní soudy, ale zkrátka si myslím, že má smysl se takto setkat a ty věci si rozebírat a povídat si o nich. To je tedy výsledkem Šrámkova Písku a s tím já bych nejradši skončil a rozešel se. Protože tady ale existuje i další mezidruhová divadelní přehlídka Jiráskův Hronov, tak máme povinnost vybrat některé divadelní sobory, které bychom tam chtěli doporučit nebo přímo nominovat," uzavřel letošní Šrámkův Písek porotce Jakub Hulák.

Porota doporučila Statické divadlo z Ostravy s představením Párek, soubor Reservé z Mostu s představením Malála, soubor Tajfun z Ostravy a jeho Čekání na Gellnera a soubor Špenát a kedlubna z Mostu s jejich divadelním představením SVBD.

Porota dále nominovala dva soubory, které na Jiráskův Hronov automaticky postupují, jedná se o divadelní soubor Antonín Puchmajer D.S. z Prahy s představením Příběhy z pohřbu a pražský soubor Akolektiv Helmut a jejich divadlo S čaganem lamag nohy.

Autor: Gabriela Volná
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':