Databáze českého amatérského divadla

Texty: Varnsdorf, Tanambourrée 2019 - informace (program, ...). Web výBěžek.eu.

Tanambourré 2019 aneb Křehký svět
redakce 5. 6. 2019

Rádi bychom vás pozvali do Varnsdorfu na 21. ročník otevřeného celostátního festivalu scénického tance.

Festival, který vytváří jedinečný prostor pro experimentální tvůrčí dílny a tanec v exteriéru, vstupuje do další dvacítky. Experiment, který veden odbornou podporou ARTAMA a svobodným duchem místní ZUŠ velmi záhy přinesl své umělecké, metodické i pedagogické plody. Zveme vás, abyste tento úžas mohli zažít společně s námi.

Ve čtvrtek 6. června 2019 bude festival již tradičně zahájen od 17:00 hodin přehlídkou Tanec v divadle. Netradičně bude součástí zahajovacího večera křest publikace Tanec v exteriéru – Tanambourrée 1999-2018. Pátek 7. června 2019 dopoledne bude patřit programu pro MŠ a první stupeň ZŠ nazvaný Tanec v zahradě, odpoledne již bude zasvěceno experimentálním a tanečním dílnám uvedeným pod souhrnným názvem Tanec v semináři a večer od 19:00 hodin bude Tanec ve škole – seminář pro dospělou veřejnost. Celou sobotu zabydlí opět Tanec v semináři, aby v sobotním podvečeru od 18:00 hodin byly uvedeny výstupy z těchto dílen Tanec v exteriéru. Začíná se jako již tradičně v atriu ZUŠ. Závěrečné představení Tanec a divadlo bude uvedeno v neděli od 10:30 hodin v městském divadle, kam jsou srdečně zvány všechny děti i dospělí.

Festival se koná za finančního přispění Ministerstva kultury. Pořádá ETUDA PRIMA z. s., spolupořadatelé Základní umělecká škola Varnsdorf, město Varnsdorf, Městské divadlo ve Varnsdorfu. Odborná spolupráce NIPOS-ARTAMA Praha.

Kontakt:
Jiří Lössl, obor scénický tanec, NIPOS-ARTAMA, tel.: 420 778 702 492, e-mail: lossl@nipos-mk.cz
Jarmila Šenová, ředitelka ZUŠ Varnsdorf, tel.: 420 602 406 129, e-mail: zusvarnsdorf@tiscali.cz

Redakční PS: Smutnou skutečností je, že od loňska v pátek proti sobě stojí dvě akce, určené stejnému publiku. Taneční vystoupení v zahradě MŠ Na kopečku časově koliduje s Olympiádou mateřských škol. Školy a rodiče se tak musí popasovat nejen s rolí diváckou, ale občas i s úlohou vystupujících, jejichž účast je vyžadována na obou frontách
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':