Databáze českého amatérského divadla

Texty: Varnsdorf, Tanambourrée 2014 - program 5.6.2014.

Ve čtvrtek 5. června 2014 začal ve varnsdorfském Městském divadle 16. ročník festivalu Tanambourrée, letos s názvem „Spirály z pomerančové kůry.“

O zahájení se postaralo Divadlo Vydýcháno Základní umělecké školy Liberec, jeho ročníkový soubor se představil s vystoupením „Anděl nepřišel“ a dětský dramatický soubor s inscenací „Jednou v Chelmu…“ Dvě necelé půlhodinky s krátkou pauzou mezi.

Překvapením pro mne bylo vcelku zaplněné hlediště divadla – diváků tradičně zrovna moc nepřišlo, ale souborů a členů bude zřejmě tento rok dost.

Překvapila i obě vystoupení – nevím, nakolik přihlížející oslovilo zpracování holocaustu (podle programu jde o spojení židovské pohádky „O konci světa“ s příběhem židovské dívky, transportované do Terezína). Mně osobně by možná až příliš učebnicově zdůrazněné téma pasovalo trochu jinam, než na taneční přehlídku. V dost ostrém kontrastu s první polovinou byl následující příběh dvou prosťáčků, prostoupený židovským folklórem a humorem. Po předchozí temnotě a beznaději se první vtípky musely obejít beze smíchu, hlediště začalo reagovat skoro až v polovině „pohádky“. Nicméně nad výkony a úspornou (leč plně a nápaditě využitou) dekorací smekám.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':